Newsy

11 listopada jest dniem wolnym od pracy. Czy sklepy będą otwarte?

Newsy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Zakupy
Oscar Wong/Getty ImagesZakupy 11 listopada

Czy 11 listopada, czyli w dzień ustawowo wolny od pracy, sklepy będą otwarte? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób, które nie zdążyły ze sprawunkami. Podpowiadamy, czy w Narodowe Święto Niepodległości będzie można zrobić zakupy.

11 listopada dniem wolnym

11 listopada obchodzimy w Polsce święto państwowe, które upamiętnia odzyskanie niepodległości przez nasz kraj w 1918 roku. Tego dnia organizowane są różne uroczystości, w tym z udziałem władz państwowych na placu marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Narodowe Święto Niepodległości jest wolne od pracy. W związku z tym wszystkie instytucje, szkoły czy firmy handlowe są zamknięte.

Zobacz wideo: Uwaga na zakupy z odroczoną płatnością

Uwaga na zakupy z odroczoną płatnością
Uwaga na zakupy z odroczoną płatnościąMaciej Samcik, dziennikarz ekomoniczny, omawia nowy sposób płatności, czyli tzw. odroczoną płatność. Czy jest bezpieczna? Co, jeśli nie zapłacimy?
Dzień Dobry TVN

Gdzie zrobimy zakupy 11 listopada?

Czy sklepy w Święto Niepodległości są otwarte? Czy czynne będą supermarkety? - te pytania co roku zadaje sobie wiele osób. W 2021 r. 11 listopada wypada w czwartek. Mimo to tego dnia zamknięta będzie większość sklepów - począwszy od sieci supermarketów, a kończąc na galeriach handlowych czy marketach budowlanych.

Natomiast, jeśli 11 listopada wpadną niezapowiedziani gości, a twoja lodówka świeci pustkami, nie wszystko stracone. W Narodowe Święto Niepodległości otwarte będą małe sklepy osiedlowe, jeśli właściciel zdecyduje się na taki krok i stanie za ladą. Można ratować się również na stacjach benzynowych, które coraz częściej zaopatrzone są w produkty spożywcze.

11 listopada większość pubów i restauracji jest otwarta dla gości. Zawsze więc możesz udać się na obiad do knajpki lub zamówić jedzenie do domu. Wcześniej warto jednak sprawdzić w Internecie godziny, w których działają lokale. Ze względu na święto niekoniecznie będą funkcjonowały, jak w zwykły czwartek.

Zobacz też:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Oscar Wong/Getty Images

Pozostałe wiadomości