Newsy

11 listopada jest dniem wolnym od pracy. Czy sklepy będą otwarte w długi weekend listopadowy?

Newsy

Aktualizacja:
Zakupy

Czy 11 listopada, czyli w dzień ustawowo wolny od pracy, sklepy będą otwarte? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób, które nie zdążyły ze sprawunkami. Podpowiadamy, czy w Narodowe Święto Niepodległości będzie można zrobić zakupy.

11 listopada dniem wolnym

11 listopada obchodzimy w Polsce święto państwowe, które upamiętnia odzyskanie niepodległości przez nasz kraj w 1918 roku. Tego dnia organizowane są różne uroczystości, w tym z udziałem władz państwowych na placu marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Narodowe Święto Niepodległości jest wolne od pracy. W związku z tym wszystkie instytucje, szkoły czy firmy handlowe są zamknięte.

Drożyzna

Gdzie ulokować pieniądze podczas rekordowej inflacji?
Gdzie ulokować pieniądze podczas rekordowej inflacji?
wideo 2/4

Gdzie zrobimy zakupy 11 listopada?

Czy sklepy w Święto Niepodległości są otwarte? Czy czynne będą supermarkety? - te pytania co roku zadaje sobie wiele osób. W 2022 r. 11 listopada wypada w piątek. Mimo to tego dnia zamknięta będzie większość sklepów - począwszy od sieci supermarketów, a kończąc na galeriach handlowych czy marketach budowlanych.

Natomiast, jeśli 11 listopada wpadną niezapowiedziani gości, a twoja lodówka świeci pustkami, nie wszystko stracone. W Narodowe Święto Niepodległości otwarte będą małe sklepy osiedlowe, jeśli właściciel zdecyduje się na taki krok i stanie za ladą. Można ratować się również na stacjach benzynowych, które coraz częściej zaopatrzone są w produkty spożywcze.

11 listopada większość pubów i restauracji jest otwarta dla gości. Zawsze więc można udać się na obiad do knajpki lub zamówić jedzenie do domu. Wcześniej warto jednak sprawdzić w Internecie godziny, w których działają lokale. Ze względu na święto niekoniecznie będą funkcjonowały, jak w zwykły piątek.

Zakupy w długi weekend listopadowy - 12 i 13 listopada

12 listopada przypada w sobotę i większość sklepów będzie normalnie funkcjonować w tym dniu. Nie mniej, warto sprawdzić, czy w związku z długim weekendem, dany sklep nie zaplanował krótszych godzin pracy. 13 listopada, jest niedzielą bez handlu. Oznacza to, że w tym dniu nie zrobimy zakupów w standardowym sklepie. Otwarte zostaną jedynie małe sklepy, w których właściciel zdecyduje się stanąć za ladą oraz stacje benzynowe. Restauracje mogą w tym dniu działać normalnie.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Źródło zdjęcia głównego: Oscar Wong/Getty Images

Pozostałe wiadomości