Pogoda we wtorek: w kilku regionach zagrzmi. Popada też grad

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (26 + 27-28.05.2020) | POLSKA, źródło: x-news
Praktycznie w całym kraju będzie przelotnie padać, możliwe również burze. Pogodnie będzie tylko w Polsce zachodniej i północnej. Temperatura maksymalna od 15 st. do 20 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny. Ciśnienie rośnie, w południe, w Warszawie 1016 hPa. Kolejne dni nie przyniosą znaczącej zmiany w pogodzie.

We wtorek na północnym zachodzie kraju zachmurzenie przeważnie umiarkowane, lokalnie słabe przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z opadami gradu. Suma opadów w czasie zjawisk burzowych do 20 mm, a na południowym wschodzie miejscami do 30 mm. Wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu, prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Tatrach do 10 cm. Temperatura maksymalna od 15 st. do 20 st. C, chłodniej na wybrzeżu i Podhalu od 11 st. do 14 st. C.

Wiatr słaby i umiarkowany, północny. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 70 km/h, a w Sudetach do 60 km/h.

Pogoda w nocy

W nocy na południowym wschodzie kraju zachmurzenie umiarkowane oraz duże i miejscami zanikające przelotne opady deszczu. Na krańcach południowych początkowo możliwe również burze. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Prognozowana wysokość opadów miejscami na południu kraju do 15 mm. Wysoko w Tatrach opady śniegu, przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm.

Na Pomorzu i Kujawach miejscami mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 5 st. do 9 st. C.

Wiatr słaby, początkowo na południowym wschodzie umiarkowany, północno-zachodni i północny. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 70 km/h.

Pogoda w Warszawie

We wtorek w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwy przelotny deszcz. Temperatura maksymalna około 19 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1016 hPa i nieznacznie wzrośnie.

W nocy zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Temperatura minimalna 9 st. C. Wiatr na ogół słaby, północny.

Zobacz, jak widzowie TVN spędzają czas:

Pogodni TVN

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP

podziel się:
Tagi:

Pozostałe wiadomości