Pielęgnacja twarzy i ciała

Jak prawidłowo zakładać maskę w płachcie? Prosty trik z TikToka, który ułatwia domowe zabiegi pielęgnacyjne

Pielęgnacja twarzy i ciała

Rudowłosa kobieta z maseczką w płachcie na twarzy

Maseczki w płachcie to rozwiązanie, które swoją niezwykłą popularność zawdzięcza Koreankom i ich rytuałom pielęgnacyjnym. Materiał nasiąknięty odżywczymi składnikami z powodzeniem zastąpić może tradycyjny kosmetyk ze słoiczka. Niestety, bawełniana płachta nie zawsze idealnie przylega do twarzy. Aby temu zaradzić, warto wypróbować trik, który bije rekordy popularności na TikToku.

W cieszącym się coraz większym zainteresowaniem serwisie TikTok nie brakuje oryginalnych inspiracji, dotyczących mody, urody, a nawet kulinariów. Użytkownicy tej wyjątkowej platformy chętnie dzielą się ze swoimi obserwatorami pomysłami, które mogą ułatwiać codzienność. Porady dotyczące pielęgnacji skóry często okazują się nietrafione, jednak przy odrobinie szczęścia można wśród nich odnaleźć także wyjątkowo przydatne triki. Tak jest w przypadku masek w płachcie.

Maseczki w płachcie - dlaczego warto po nie sięgać?

Wykonana z delikatnej tkaniny maska w płachcie nasączona jest odżywczą esencją, która podczas kontaktu ze skórą wykazuje cenne właściwości pielęgnacyjne. Tego rodzaju kosmetyk zwykle głęboko nawilża cerę, może też zapewniać działanie oczyszczające, rozświetlające bądź zwężające pory. Maski w płachcie są niedrogie, a jednocześnie bardzo skuteczne. Aplikujemy je na twarz na około 15 minut, a po zdjęciu płachty delikatnie wklepujemy serum w skórę. Warto jednak pamiętać, że takie maseczki przeznaczone są do jednorazowego użytku.

Jak prawidłowo zakładać maskę w płachcie?

Prosty trik z TikToka pozwala dopasować maskę w płachcie do każdego kształtu twarzy. Tkaniny wykorzystywane w tego typu kosmetykach zwykle produkowane są w Korei, dlatego ich forma może wymagać niewielkiej korekty, jeśli sięgają po nie Europejki. Użytkowniczka popularnego serwisu, Louise Ellen, znalazła na to skuteczny, a przede wszystkim bardzo prosty sposób.

  1. 1Zanim przystąpisz do zabiegu, zaopatrz się w wybraną maskę w płachcie i ostre nożyczki.
  2. 2Wyciągnij maseczkę z opakowania i zaaplikuj ją na twarz jak zwykle.
  3. 3Weź do ręki nożyczki i ostrożnie przetnij tkaninę w trzech miejscach, uważając, by nie uszkodzić skóry. Pierwsze nacięcie wykonaj pionowo. Powinno ono znajdować się w miejscu pomiędzy nosem a ustami. Kolejne, również pionowe, podzieli płachtę na pół w okolicy brody. Ostatnie nacięcie zrób na szczycie nosa, pomiędzy oczami. Tym razem trzymaj nożyczki poziomo.
  4. 4Naciągnij maskę i precyzyjnie dopasuj ją do swojego kształtu twarzy.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Podstawowe zasady pielęgnacji skóry twarzy

Autor: Magdalena Brzezińska

Pozostałe wiadomości