Pielęgnacja twarzy i ciała

Bezpieczne opalanie. Te produkty chronią i pielęgnują skórę

Pielęgnacja twarzy i ciała

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Produkty do opalania

Latem każdy z nas chce mieć opaloną i zdrowo wyglądającą skórę. Jednak, aby osiągnąć naturalny i bezpieczny efekt należy skutecznie chronić ją przed negatywnym wpływem promieniowania UV. Jak to zrobić? Postaw na produkty z SPF.

Bezpieczne opalanie

Latem wiele osób pragnie mieć piękną i opaloną skórę. Wówczas wygląda ona gładko, zdrowo i młodo. Jednak, aby osiągnąć taki efekt, nie narażając skóry na przykre konsekwencje, potrzebne nam będą odpowiednie produkty do pielęgnacji ciała. Na rynku dostępne są kosmetyki nawilżające, ochraniające, czy regenerujące naszą skórę podczas i po opalaniu. Które z nich warto stosować?

Jak dbać o skórę?

10 minut dziennie, by pozbyć się zmarszczek
10 minut dziennie, by pozbyć się zmarszczek
wideo 2/5

Trudno się nie zgodzić, że opalone ciało wygląda świetnie i sprawia też, że i my czujemy się atrakcyjniej. Jednak w całej tej pogoni za muśniętą słońcem skórą musimy zachować przede wszystkim zdrowy rozsądek i umiar, inaczej osiągniemy zupełnie odwrotne rezultaty.

Jak dbać o skórę latem?

Jakie produkty są niezbędne nie tylko na wakacjach, ale również gdy spędzamy lato w mieście? Ich głównym celem powinna być ochrona przed promieniowaniem UV, na które szczególnie wrażliwa jest nasza twarz. Na plaże nie udajemy się więc bez kremu do opalania.

Wysokość filtra dobieramy do fototypu skóry. Przy mniejszej ekspozycji na słońce np. w drodze do pracy możemy spokojnie stosować SPF 20 lub 30. Jednak na plażę, do opalania lub podczas aktywności na zewnątrz zdecydowanie lepiej postawić na skuteczniejszą ochronę, czyli SPF 50.

Uprawiasz sport latem? Nie możesz więc zapomnieć, by produkt ochronny był również wodoodporny. Nie oznacza to jednak, że wystarczy go zaaplikować jedynie raz. Takie błędne przekonanie może doprowadzić nawet do popatrzenia skóry. Wodoodporne kremy z filtrem UV nakładamy za każdym razem, jak nasze ciało ma kontakt z wodą lub np. wytrzemy je plażowym ręcznikiem.

Kosmetyki z SPF

Co zrobić, gdy mimo upalnych dni chcemy korzystać z makijażu m.in. w celu zakrycia niedoskonałości, lub po prostu poprawy naszego samopoczucia? Z pomocą przychodzą kosmetyki, które również posiadają SPF. Często są to kremy BB, CC lub podkłady mineralne - te produkty mają lekką konsystencję i przede wszystkim chronią naszą skórę.

Produkty po opalaniu

Pielęgnacja skóry po opalaniu jest równie ważna, jak dbanie o twarz i ciało przed nim. Dlaczego? Po tak długim kontakcie ze słońcem skóra może być po prostu przesuszona. Co robić? Wystarczy zaopatrzyć się w produkty nawilżające i regenerujące naskórek.

Takie kosmetyki powinny mieć także działanie łagodzące. Warto więc wybierać te z aloesem, czy d-panthenolem. Te składniki będą idealne szczególnie dla właścicieli wrażliwej skóry. Najczęściej mają one postać balsamu lub sprayu.

Więcej inspiracji znajdziesz w naszym sklepie. Sprawdź!

Materiał zawiera treści promocyjne partnera.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: AleksandarNakic / Getty Images

Pozostałe wiadomości