Moda i Uroda

Jak wykonać i stosować peeling kawitacyjny? Jakie efekty daje peeling kawitacyjny?

Moda i Uroda

Autor:
Zobacz
wideo:
fizkes/Getty Images

Problemy ze skórą to częsta przypadłość kobiet i mężczyzn. Do walki ze zmęczoną cerą i niedoskonałościami – trądzikiem czy zmarszczkami, można stosować delikatny i skuteczny peeling kawitacyjny. Jeśli kupimy małe urządzenie, z łatwością zrobimy peeling kawitacyjny w domu.

Każdy rodzaj skóry wymaga regularnego oczyszczania. Peeling kawitacyjny działa delikatnie, dlatego przeznaczony jest to niemal każdego typu cery. Nie powinien podrażniać nawet wrażliwej skóry. Dokładnie oczyszcza skórę, odblokowuje pory i gruczoły, usuwa zaskórniki. Redukuje wydzielanie sebum, a co za tym idzie - błyszczenie. Kawitacja ultradźwiękowa ma także działanie antybakteryjne. Jak wygląda zabieg i na co trzeba uważać?

Peeling kawitacyjny - jak działa?

Kawitacja twarzy to peeling wykonywany przy pomocy ultradźwięków. Zabieg oczyszcza skórę głębiej niż domowy peeling do twarzy . Ma działanie złuszczające, usuwa martwy naskórek i nieczystości nagromadzone w porach. Peeling kawitacyjny poprawia krążenie, dlatego działa regenerująco.

Na czym polega zabieg? Przed wykonaniem peelingu skóra powinna zostać zwilżona. Do mokrej skóry przykłada się specjalną szpatułkę. Urządzenie emituje ultradźwięki, które powodują błyskawiczne parowanie wody z powierzchni skóry. Drobinki cieczy, przechodząc w stan parowy, pękają i odrywają od skóry martwy naskórek, zanieczyszczenia i nadmiar łoju.

Po peelingu kawitacyjnym warto zastosować kremy lub maski odżywiające, gdyż skóra dużo lepiej wchłania wtedy substancje zawarte w kosmetykach.

Do dwóch dni po wykonaniu zabiegu skóra dalej może pozbywać się zanieczyszczeń. Skutkiem tego może być chwilowe pogorszenie jej stanu. Po tym czasie zmiany powinny jednak zniknąć, a skóra stać się gładka, napięta i przyjemna w dotyku.

Peeling kawitacyjny w domu. Jak wykonać zabieg?

Kawitację ultradźwiękową możemy wykonać w niemal każdym salonie kosmetycznym. Cena takiego zabiegu to koszt ok.100 zł. W sklepach znajdziemy jednak urządzenia do użytku domowego. Ich średnia cena to 200-300 zł.

Decydując się na wykonanie peelingu kawitacyjnego samodzielnie, należy pamiętać o kilku zasadach.

Peeling kawitacyjny najlepiej wykonywać od jesieni do późnej wiosny. Skóra po takim zabiegu jest bardzo delikatna, dlatego lepiej nie wystawiać jej na słońce. Z tego powodu wykonywanie peelingu kawitacyjnego nie jest zalecane w sezonie letnim.

Przed rozpoczęciem zabiegu należy oczyścić skórę i zmyć makijaż. Trzeba także zdjąć biżuterię: kolczyki, łańcuszki. Podczas kawitacji twarzy skórę należy zwilżyć tonikiem lub specjalnym, przeznaczonym do takich zabiegów, płynem. Następnie przy użyciu szpatułki delikatnie przejeżdżać miejsce po miejscu, oczyszczając całą twarz. Zabieg jest bezbolesny.

Najlepsze efekty dają zabiegi wykonywane systematycznie. Zalecane jest przeprowadzanie takiego oczyszczającego zabiegu co miesiąc.

Peeling kawitacyjny - przeciwwskazania

Mimo że peeling kawitacyjny jest zabiegiem, który oczyszcza skórę bardzo delikatnie, są pewne przeciwwskazania odnośnie do jego stosowania. Przede wszystkim nie powinny z niego korzystać kobiety w ciąży . Zabieg nie może być też przeprowadzany u osób z metalowym aparatem ortodontycznym bądź innymi metalowymi elementami w okolicy twarzy.

Przeciwwskazaniem do wykonywania peelingu kawitacyjnego jest również rozrusznik serca czy choroba nowotworowa.

Skóra naczynkowa - czy zabieg jest wskazany?

Peeling z wykorzystaniem ultradźwięków to jeden z najdelikatniejszych sposobów oczyszczania twarzy. Nawet osoby z cerą wrażliwą, czy naczynkową mogą korzystać z tego typu zabiegów. Należy jednak pamiętać, by w takim wypadku nie wykonywać peelingu kawitacyjnego np. tuż przed imprezą. To dlatego, że skóra delikatna może wymagać więcej czasu na regenerację. Zaczerwienienie może utrzymywać się nawet do 2 dni po zabiegu.

Peeling kawitacyjny to także dobre rozwiązanie dla osób z trądzikiem. Taki zabieg usuwa ze skóry bakterie, które w dużej mierze przyczyniają się do powstawania wyprysków. Skóra po takim peelingu dodatkowo jest bardziej dotleniona, lepiej się regeneruje. Spłycają się także blizny, które mogą towarzyszyć cerze z problemami.

Kawitacja ultradźwiękowa - efekty

Pozytywne działanie ultradźwięków na naszą skórę możemy poczuć w zasadzie od razu po zabiegu. Efekt utrzyma się do kilku tygodni, jednak by zachować dobrą kondycję skóry, zabieg powinien być powtarzany co miesiąc.

Zalety peelingu kawitacyjnego :

  • Dotlenia skórę
  • Złuszcza i oczyszcza skórę
  • Redukuje zaskórniki
  • Zmniejsza produkcję sebum, niweluje błyszczenie
  • Wygładza cerę
  • Pobudza produkcję kolagenu
  • Usuwa bakterie ze skóry

Autor:Zobacz wideo:

Makijaż summer glow
Makijaż summer glow
Dzień Dobry TVN

Autor:Zobacz także:

Autor:Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości