Moda i Uroda

Domowy botoks, czyli sposób na idealnie gładkie i lśniące włosy. Jak przygotować ten zabieg?

Moda i Uroda

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
kobieta.gazeta.pl
Osoba czesząca włosy

W sezonie zimowym wiele osób zmaga się z problemem puszących się włosów. Co zrobić, żeby były gładkie i lśniące? Można stosować różnego rodzaju zabiegi, a jednym z nich jest botoks na włosy. Można go wykonać w salonie lub w domu. Sprawdź, jak łatwo możesz odżywić swoje włosy domowym botoksem.

Wystarczy kilka składników, które najczęściej ma się w domu, dzięki którym włosy staną się gładkie, a także przestaną się puszyć.

Botoks na włosy jak z salonu fryzjerskiego

Botoks, to kuracja regenerująca dla włosów, którą wykonuje się w salonach fryzjerskich. Ma za zadanie poprawić wygląd włosów poprzez ich odżywienie, nawilżenie i wygładzenie. Jednak sam zabieg nie ma wiele wspólnego z botoksem, który wstrzykuje się pod skórę w celu, np. powiększenia ust. Botoksowanie włosów jest często bardzo kosztowne, przez co wiele osób poszukuje wartościowych zamienników. Czy jest to zabieg, który można odtworzyć w domu?

Zobacz wideo: Sposoby na przetłuszczające się włosy

Sposoby na przetłuszczające się włosy
Sposoby na przetłuszczające się włosy Źródło: Dzień Dobry TVN
Magdalena Szymczak-Kępka, trycholog, radzi jak dbać o włosy, by pomimo zakładania czapki lub kapelusza na głowę, były zdrowe, puszyste i piękne.

Kosmetyki, które nakłada się w salonie fryzjerskim na włosy, w celu zrobienia botoksu, to preparaty wysoko nawilżające. Stosuje się najczęściej keratynę oraz kwas hialuronowy, które nawilżają włos oraz zamykają jego łuskę, dzięki czemu uzyskuje się efekt tafli. 

Domowy botoks na włosy - jak go przygotować?

Botoks w domowych warunkach można przygotować na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest nakładanie kwasu hialuronowego na włosy, najlepiej jeszcze kiedy są mokre, chociaż można również na suche. Takiego kwasu nie należy zmywać. Drugim sposobem jest nakładanie żelatyny, czyli tzw. laminowanie włosów. Dzięki temu włosy również stają się lśniące i mniej puszące.

Można także przygotować maseczkę podobną do zabiegu botoksu dla włosów. W tym celu potrzebna będzie łyżeczka mąki ziemniaczanej, dwie łyżki odżywki humektantowej do włosów oraz pół łyżeczki kwasu hialuronowego (takiego, jak stosuje się do twarzy). Składniki należy dokładnie ze sobą wymieszać i nałożyć na wilgotne włosy, które zostały umyte szamponem. Maskę rozprowadza się na długości włosa unikając nakładania jej u nasady przy skalpie. Po 15 minutach maseczkę spłukać. Jeśli nie ma się kwasu, to można ten składnik pominąć.

Taką maseczkę można stosować 2-3 razy w tygodniu. Trzeba jednak uważać, gdyż znaczne nawilżenie włosa może doprowadzić do jego rozpulchnienia, przez co będzie on podatny na zniszczenia.

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: kobieta.gazeta.pl

Źródło zdjęcia głównego: triocean/Getty Images

Pozostałe wiadomości