Horoskop

Co sennik mówi o wróżce? Taki sen to dobry czy zły znak?

Horoskop

Aktualizacja:
Fot. Razvan Chisu / EyeEm / Getty Images

Dosyć popularną interpretacją snu o korzystaniu z usług wróżki jest poczucie samotności i odrzucenia występujące u osoby śniącej. Taki człowiek wykazuje bardzo dużą potrzebę uzyskania pomocy ze strony innych. Tym samym nie próbuje samodzielnie osiągnąć swojego szczęścia.

Najczęstsza interpretacja snu o wróżce wskazuje na mądrego doradcę, który jest w naszym otoczeniu i dzięki jego pomocy możemy osiągnąć sukcesy, a także umożliwi nam on rozwój i dalsze doskonalenie. Sen ten wskazuje też na potrzebę pogłębienia samopoznania, położenie większego nacisku na poszerzenie samoświadomości. Co więcej, ostrzega nas przed zbytnim uleganiem sprawom przyziemnym i materialnym.

Interpretacja sennika o wróżeniu

Jak we wszystkich rodzajach snów, interpretacja snu o wróżce i wróżeniu zależy od kontekstu snu i od czynności, jakie we śnie wykonujemy. I tak korzystanie bezpośrednio z usług wróżki może wskazywać na naszą potrzebę uzyskania pomocy od innej, życzliwej nam osoby. Jeżeli jednak nasz sen dotyczy korzystania z usług wróżbity, to interpretacja nie jest już pozytywna – oznacza, że nie poszukujemy szczęścia w miłości, ponieważ już nie wierzymy w szczerą i prawdziwą miłość. Można też wyśnić sen, w którym wróżbę dla siebie wykonujemy samodzielnie. Taki sen przepowiada, że w niedługim czasie odkryjemy u siebie nowe i ciekawe możliwości. W realnym świecie bardzo często słyszy się o korzystaniu przy wróżeniu z kart tarota. Dla wielu osób takie wróżby są bardzo ciekawe, natomiast sen o wróżeniu z kart tarota oznacza, że prowadzimy niezbyt ekscytujące, wręcz nudne życie.

Różne interpretacje snu o wróżkach i wróżeniu

Jeśli ktoś chce poznać własną przyszłość, bardzo często korzysta z wróżb cyganki. A co sennik mówi o śnie, w którym występuje cyganka przepowiadająca naszą przyszłość? Taki sen może ostrzegać przed wykorzystaniem naszej naiwności przez inne osoby. Natomiast jeżeli we śnie ktoś wróży nam z ręki, to znak, że powinniśmy kierować się własnymi przekonaniami i intuicją. Takie postępowanie pozwoli nam na rozwiązanie dręczącego nas problemu. Nowoczesne technologie zdobywają znaczące miejsce w naszym świecie. Dlatego pojawiają się już interpretacje snów o wróżeniu z internetu. Jeżeli przydarzy nam się takie marzenie senne, to oznacza, że nasza przyszłość jest bardzo niepewna. Wróżba zarówno w życiu, jak i we śnie może być pozytywna lub negatywna. Jeśli przyśni nam się dobra dla nas, powinno to oznaczać szczęście, które w niedługim czasie nas spotka. Co ciekawe, wróżba negatywna niekoniecznie ostrzega przed czymś coś złym. Oznacza, że w realnym świecie nie walczymy o swoje sukcesy i szczęście, tylko dosyć bezczynnie czekamy, aż los przyniesie nam powodzenie. Jeżeli źródłem naszej wróżby są karty anielskie, możemy liczyć na wsparcie od życzliwej nam osoby.

Wróżka według sennika persko-egipskiego

Sennik persko-egipski interpretuje sen, w którym wróżkę widzimy, ale nie rozmawiamy z nią, jako dobrą wróżbę dla naszego życia, które ma być długie i szczęśliwe. Rozmowa z wróżką we śnie niesie również bardzo pozytywne przesłanie, ale tylko dla osób niepozostających w związku małżeńskim. Oznacza ona bowiem rychłe zaręczyny. Jeżeli we śnie zdecydowaliśmy się na usłyszenie wróżby, oznacza to, że w realnym świecie uzyskamy bardzo ciekawe i przydatne dla nas informacje. Natomiast sen o wróżbicie informuje nas, że niedługo poznamy wyjątkową, wybitną osobę.

Jeśli przyśni się wróżka z bajki, co ważne – musi być to dobra wróżka, jest to symbol kobiecej zmysłowości w pierwotnej formie, która nie jest ograniczona moralnością ani żadnymi normami. Taki sen stanowi zachętę do zachowań bardziej naturalnych i spontanicznych. Dzięki temu będzie można osiągnąć wewnętrzny spokój, harmonię i satysfakcję. Poza tym wróżka z bajki może być ucieleśnieniem pragnienia romantycznego związku. Jeżeli wróżka wróży nam z dłoni, sen ten wskazuje na potrzebę większego zaufania swojej intuicji, a także podświadomości. Kierowanie się tylko racjonalnymi przesłankami nie zawsze przynosi oczekiwane efekty.

A co jeżeli we śnie o wróżce, to my nią jesteśmy?

Może przydarzyć się również sen, w którym to my sami jesteśmy wróżką. Jest to bardzo pozytywny znak. Oznacza, że doskonale panujemy nad własnym życiem. Sami podejmujemy najważniejsze życiowe decyzje i kierujemy swoimi wyborami. Wróżka jako postać jest też często utożsamiana z symbolem miłości. Rozmowa z nią we śnie może oznaczać, że w niedługim czasie zajdą bardzo pozytywne zmiany w naszym życiu uczuciowym. Bardzo ważny jest też nastrój wróżki, która pojawia się w naszym śnie. Jeżeli jest zła czy niezadowolona, to niestety możemy założyć, że nie wszystkie marzenia czy plany, które chcemy zrealizować, okażą się dla nas dobre.

Sennik. Co oznacza sen o wygranej w lotto? Zobacz wideo:

Zobacz też:

Czy według sennika nagość we śnie powinna być powodem do wstydu?

Sen o napadzie – czy jest on zapowiedzią dużej straty?

Sennik: toaleta. Znaczenie i symbolika snu

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości