Co zwiastuje topielec we śnie? Znaczenie i symbolika według sennika

Aktualizacja:
Co Ci się śniło?
Co Ci się śniło? Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Topielec w senniku interpretowany jest na różne sposoby. Może być zwiastunem kryzysu i stresującego okresu w naszym życiu lub symbolem pomyślności. Odczytanie snu zależy od tego, w jakiej sytuacji go widzimy lub jaką rolę odegraliśmy w ratowaniu topiącej się osoby.

Sen o topielcu to według większości interpretacji symbol nadchodzącego kryzysu, najczęściej emocjonalnego. Może się on pojawić zarówno w życiu prywatnym, zawodowym, jak i w relacjach międzyludzkich. W interpretacji niektórych senników nadchodzący kryzys jest zapowiedzią przełomu, który w rezultacie przyniesie pozytywne zmiany. Złe samopoczucie natomiast będzie krótkotrwałe i będzie wiązać się z zamknięciem nieszczęśliwego etapu w życiu.

Podstawowe znaczenie snu o topielcu

Topielec w śnie to przestroga przed podejmowanymi działaniami, zapowiedź nadchodzącego kryzysu lub okresu smutku. Może też być oznaką porażki, która wyjątkowo zaciąży na naszym życiu. Jednak widok topielca we śnie nie zawsze musi zwiastować nieszczęścia. Może być także odzwierciedleniem zmęczenia, które kumuluje się w nas od dłuższego czasu. Wówczas należy motyw ten odczytać jako sygnał wysyłany przez organizm, który domaga się odpoczynku. Warto również przyjrzeć się własnemu zdrowiu, które być może zaniedbaliśmy w ostatnim czasie. Interpretacje snu o topielcu mogą być różne, w zależności od tego, kto się topił i jaką rolę odegraliśmy my w marzeniu sennym.
Bycie topielcem to oznaka wyjścia ze złych czasów i nadejście dobrych, przyjemnych zdarzeń. Zobaczenie tonącego we śnie symbolizuje kryzys emocjonalny i zaangażowanie się w ryzykowne przedsięwzięcie. Jeśli pomagamy tonącej osobie, zwiastuje to rozwiązanie problemów i zakończenie trwających nieporozumień i sporów z bliskimi osobami. Sen o bezskutecznej próbie ratowania topielca wieszczy rozpoczęcie nowego etapu w życiu i pojawienie się ciekawych możliwości.
Utonięcie osoby na naszych oczach to zwiastun rozstania, nieporozumień i zakończenie pewnego etapu w życiu. Ważne jest również to, czy topielcem we śnie była znajoma nam osoba. Jeśli tak, możemy potraktować to jako wskazówkę, że ktoś z naszych najbliższych może potrzebować naszej pomocy lub wsparcia psychicznego. Jeśli we śnie uda nam się uratować znajomego, również w życiu realnym nasza pomoc okaże się potrzebna.

Topielec we śnie w interpretacji sennika mistycznego

Sennik mistyczny traktuje sen o topielcu jako znak, który wysyła nam podświadomość. Akt tonięcia i próby ratowania mają symbolizować trud, jaki powinniśmy włożyć w naszą codzienność, by osiągnąć zamierzone cele. Im większe starania poczynimy w śnie, tym większa szansa w życiu realnym na powodzenie przeprowadzenia zmian. Tonięcie w marzeniu sennym nie powinno być traktowane jednak jako zły omen, lecz raczej jako nadchodząca szansa na oczyszczenie i rozpoczęcie nowego etapu w życiu. Sen taki jest być może wynikiem gromadzących się problemów i kumulacji negatywnych uczuć.
Moment ratowania topielca i wyjście z wody to porzucenie stanu depresji i kryzysu. Może dotyczyć to nawet osób silnych psychicznie, które powinny przyjrzeć się swojemu życiu i być może odpuścić wiele spraw, niepotrzebnie zajmujących ich czas i myśli. Dla niektórych sen o tonącym to konieczność zmierzenia się z niekorzystną sytuacją, która w konsekwencji ma umocnić daną osobę i pomóc jej dostrzec dobro. Interpretacja takiego marzenia sennego odnosi się również do partnerstwa lub przyjaźni, w których zatracamy siebie, rezygnując całkowicie z czasu na własną regenerację, samodoskonalenie i rozwój osobisty. Podświadomość daje wówczas wyraźny sygnał, byśmy znaleźli czas wolny tylko dla siebie, docenili to, co mamy, a nasz związek z drugim człowiekiem ma szansę również wiele zyskać.
Sen, w którym to my się topimy, jest wskazówką, że pomijanie własnych potrzeb w życiu może skutkować utratą tego, na co ciężko pracowaliśmy. Niekiedy przyczyną będzie zwykłe zmęczenie i brak obiektywnego spojrzenia na swoją postawę. Według sennika wyciągnięcie topielca to uporanie się z kryzysem. Co ciekawe, niektóre interpretacje wskazują, że osoba, którą uratowaliśmy przed utonięciem, zostanie naszym partnerem, przyjacielem lub pozostanie w naszym życiu na długo.
Jeśli we śnie to my się topimy i nikt nie przychodzi nam z pomocą, może to zwiastować trudności w życiu prywatnym lub zawodowym, z którymi przyjdzie nam się uporać w pojedynkę.
Zobacz także:
Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Ariel Skelley/Getty Images

Pozostałe wiadomości