Co oznacza w senniku sarna?

Aktualizacja:
Sarna z małymi

Zwierzęta nie raz pojawiły się w snach wielu ludzi. Sennik obecność sarny interpretuje jako znak pomyślności w sferze rodzinnej, zawodowej i na gruncie kontaktów towarzyskich. Symbolika ta się jednak zmienia, jeśli zwierzę znalazło się w niebezpieczeństwie, zostało upolowane lub postrzelone.

Właściwa interpretacja fantazji z tym zwierzęciem w roli głównej zależy od tego, w jakim kontekście się ono pojawiło. Sarna w senniku może być na wolności, w niewoli, stanowić cel polowania albo nawet znaleźć się na talerzu.

Sennik: sarna i jej symbolika

Sarna to zwierzę łowne i dość płochliwe. Łatwo ją przestraszyć. Oswojone stworzenie jest jednak bardzo łagodne i przyjacielskie. Słynie z niezwykłej mądrości i świetnie wyczuwa emocje. Być może z tego powodu sarna w senniku uosabia łagodną i wrażliwą stronę naszej osobowości. Często niestety jest ona podatna na zranienie. Według sennika zazwyczaj stanowi bardzo pozytywny znak, symbol dążenia do równowagi i harmonii w życiu. Oswojona sarna zapowiada radosne chwile spędzonych w gronie najmłodszych. Taki sen jest więc bardzo dobrą wróżbą dla osób w stałych związkach i planujących powiększenie rodziny. W przypadku singli takie marzenie senne zapowiada koniec samotności i spotkanie „drugiej połówki”, z którą w przyszłości będzie się mieć dzieci. Sennik podaje bardzo ciekawą interpretację snu o tym zwierzęciu w zależności od tego, jakie aktywności ono wykonuje. I tak: uciekająca sarna zwiastuje niespodziewany i daleki wyjazd, biegnąca świadczy o tym, że mamy niezwykły urok i wrażliwość, które jednak inni mogą łatwo wykorzystać, z kolei skacząca wróży miłe towarzystwo.
Jak wiadomo, sarnina jest bardzo drogim mięsem i nie każdy może sobie na nie pozwolić; m.in. z tego względu stanowi symbol zamożności. Zobaczenie mięsa z sarny we śnie oznacza, że w niedalekiej przyszłości podejmiemy jakichś ważnych gości. Przyrządzanie jej również wróży jakieś korzyści. Co może wydawać się zaskakujące, według sennika martwa sarna zapowiada sukces materialny. Prawdopodobnie będzie to awans w pracy, rozwój kariery lub wygrana w loterii. Widzieć pieczeń z sarny – ten sen z kolei sugeruje, że w najbliższym czasie otrzymamy zaproszenie na jakąś wykwintną kolację lub eleganckie przyjęcie. Spore zyski zaś zwiastuje widok osoby, która przyrządza mięso z tego zwierzęcia.
Proroctwo wielkiej miłości stanowi sen o polowaniu na sarnę. Będziemy jednak musieli podjąć spory wysiłek, aby ją zdobyć i utrzymać.

Sen o sarnie – symbolika negatywna

Sarna to w większości przypadków dobra wróżba. Dzieje się tak zwykle wtedy, gdy widzimy ją we śnie zdrową i aktywną albo przyrządzamy z niej potrawy. Symbolika tego zwierzęcia się jednak zmienia, jeśli w marzeniu sennym dzieje się mu krzywda. Upolowanie sarny może zapowiadać, że popełnimy jakiś nieodpowiedzialny czyn. To przestroga przed bezmyślnymi decyzjami, które mogą zaważyć na naszym życiu. Zgodnie z inną interpretacją upolowanie tego zwierzęcia może także symbolizować miłosne rozczarowanie. Tego rodzaju sen bywa „czerwonym światłem” dla tych, którzy weszli w nowy związek. Uśmiercanie sarny lub strzelanie do niej wskazuje natomiast, że prawdopodobnie pojawią się jakieś problemy w relacji z naszym partnerem. To proroctwo złych chwil okupionych cierpieniem, które mogą przesądzić o przyszłości związku. Taki sen jest więc znakiem, że tracimy coś cennego i wrażliwego. Zastrzelenie sarny może się także odnosić do zakończenia długiej znajomości lub utraty przyjaciela.
W senniku sarna zraniona, postrzelona, krwawiąca jest symbolem członków rodziny lub jakiejś bliskiej nam osoby. Taki obraz sugeruje więc, abyśmy zwracali większą uwagę na kontakty z ludźmi, na których nam zależy. Być może w ostatnim czasie uległy one osłabieniu i przez to nasi bliscy cierpią.
Widzieć sarnę w sidłach – ten sen z kolei oznacza, że nieśmiałość może skazywać nas na samotność. Warto zastanowić się, czy nie lepiej by było z nią walczyć, by tym samym polepszyć stosunki z innymi. Uwięziona sarna we śnie to sugestia, że na jawie także czujemy się zniewoleni. Być może w życiu osobistym lub zawodowym jesteśmy osaczeni przez ludzi, którzy działają na naszą szkodę.
Co ciekawe, w sennikach można też spotkać się z wyjaśnieniem, że widok sarny w śnie w jej naturalnym środowisku jest ostrzeżeniem przed zniszczeniem osobistego szczęścia z własnej winy. To przestroga, aby postępować odpowiedzialnie, bez zbędnych emocji i dobrze przemyśleć swoje decyzje czy działania, zanim zrobimy ryzykowny krok. Zgodnie z inną interpretacją widok sarny może być przejawem potrzeby bliskości i miłości w realnym życiu.
Zobacz także:
Zobacz wideo: Postanowił nauczyć sarnę... tańczyć. Jak jej poszło?
Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości