Jak rozumieć sen o krecie i co może on zwiastować?

kret
Tatyana Aleksieva Photography/Getty Images
Kret to zwierzę, które żyje pod ziemią, dlatego rzadko można go zobaczyć. Zazwyczaj kojarzy się negatywnie, gdyż powoduje wiele szkód w ogrodach. A co zwiastuje sen o krecie? Poznaj najważniejsze interpretacje według senników.

Żyjące pod ziemią krety wyglądają dość niewinnie. Potrafią jednak nieźle rozrabiać.

Gdy pojawiają się w snach, mogą zwiastować pozytywne wydarzenia lub być przestrogą przed nieuczciwymi ludźmi. Jakie jeszcze znaczenie ma kret w senniku?

Jak interpretować sen o krecie i jaka jest jego symbolika?

Kret – ze względu na prowadzony tryb życia – uważany jest za szkodnika i często bywa tępiony przez ogrodników. Dlatego właśnie budzi negatywne skojarzenia i ciężko mówić o nim w pozytywny sposób. Jednakże według sennika to podziemne zwierzę oznacza naszą instynktowną stronę, która została pochowana w ziemi. Symbolizuje także szacunek dla przyrody. Z tych właśnie powodów jesteśmy w stanie zrozumieć prawa ekologii, dzięki którym możemy prowadzić harmonijne życie w zgodzie z naturą. W duchowym ujęciu kret oznacza możliwość dostrzeżenia czegoś, co pozostaje w nas ukryte, ale czego nie ujrzymy za pomocą oczu. Ze względu na krecią naturę, przez którą zwierzę większość czasu przebywa pod ziemią w całkowitej ciemności, może on być też symbolem wielkiej siły, która jest ukryta w naszej nieświadomości.

Według sennika nie bez znaczenia jest fakt, że kret jest zwierzęciem o doskonale rozwiniętych zmysłach słuchu i węchu. Dlatego, gdy pojawi się podczas marzeń sennych, może być ostrzeżeniem przed osobą, która chciałaby działać przeciwko nam lub zepsuć naszą reputację. Nic więc dziwnego, że w światku przestępczym mianem kreta określa się osobę, która donosi na wspólników i jest konfidentem. Podobne znaczenie ma widok kreta ryjącego w ziemi. Można to interpretować jako przestrogę przed intrygantami, w szczególności ze strony osób, które słabo znamy. To także rada, aby nie ufać wszystkim, nawet jeśli ktoś pozuje na naszego przyjaciela.

Sen o krecie może być sygnałem, że nasza praca jest niedoceniana lub wręcz niezauważana przez przełożonych. To powinno zwrócić naszą uwagę, aby nie zawsze zachowywać skromną postawę i czasem pochwalić się swoimi osiągnięciami. Jeśli we śnie schwytamy kreta, jest to informacja, że uda się nam zwyciężyć nad nieprzychylnymi osobami, które tylko czekają, aż się nam powinie noga. Może to być również zapowiedź sukcesu w danej dziedzinie lub osiągnięcie celu, do którego dążymy od jakiegoś czasu.

Złym znakiem jest zabijanie kreta, które wróży popełnienie fatalnego błędu, który może nas bardzo słono kosztować. Dlatego warto mieć oczy szeroko otwarte. Według sennika kopiec kreta oznacza natomiast, że dzięki długiej i wytrwałej pracy jesteśmy w stanie osiągnąć sukces.

Znaczenie snu o krecie według sennika mistycznego

Jeśli we śnie widzimy kreta, jest to znak, że nasze zachowanie nie zawsze jest rozumiane przez innych ludzi. Musimy więc być ostrożni i zwracać większą uwagę na gesty i słowa. To także informacja, że inni źle nas oceniają lub nas nie doceniają. Sen o krecie można interpretować jako nadejście smutnych i pesymistycznych dni lub znak, że chcemy się poddać w staraniach o coś dla nas ważnego. Kiedy w nocnych wizjach pojawi się kret, który kopie w ziemi, powinniśmy na siebie uważać, bo w naszym życiu może się pojawić ktoś, kto chciałby nam zaszkodzić. Złapanie zwierzęcia w nocnej fantazji to zaś zwiastun, że ciągnące się od jakiegoś czasu sprawy znajdą szczęśliwe zakończenie, a my odzyskamy honor i sławę. Jeśli mamy sen, w którym zabijamy kreta, jest to wróżba, że wkrótce popełnimy błąd lub będziemy jego ofiarą. To przestroga, aby zachować czujność i uwagę.

Kret w senniku indyjskim i arabskim

Według sennika indyjskiego zobaczenie podczas snu kreta jest informacją, że ktoś nas uznał za nieuczciwą osobę lub zostaliśmy przez kogoś źle potraktowani. To rodzaj przestrogi, abyśmy uważali na osoby, które spotykamy, ponieważ pośród nich mogą się znajdować ludzie nieżyczliwi.

Podobną interpretację na ten temat ma sennik arabski, według którego ujrzenie w marzeniu sennym tego podziemnego ssaka to znak, że mamy ukrytego wroga, który będzie chciał działać na naszą szkodę. Dotyczy to przede wszystkim sfery zawodowej – ktoś ze współpracowników będzie próbował podważyć nasze stanowisko. Taki sen mówi również, że próby osiągnięcia odległych celów są bezsensowne i daremne. Można to też interpretować jako zwiastun nadchodzących frustracji i rozczarowań. Jeśli podczas nocnych wizji widzimy kreta pod ziemią, jest to zaś sygnał, aby nie szkodzić nikomu potajemnie. Swoje intencje i zamiary należy wyrażać wprost, nawet jeśli nie są przychylne. Kiedy we śnie kret wychodzi z kopca, jest to zwiastun ciąży.

Zobacz także:

Autor: Adrian Adamczyk

podziel się:
Tagi:

Pozostałe wiadomości