Byk w senniku – interpretacja i symbolika

Aktualizacja:
Byk sennik

Byk to symbol siły, odwagi i męskości. Utożsamia władzę, ale może też zwiastować trudności do pokonania. Od starożytności uchodził za synonim płodności, władzy, a nawet boskiej mocy. Dokładna interpretacja snu zależy od sytuacji, w jakiej widziany jest byk.

Byk już od czasów prehistorycznych był symbolem męskości, siły i odwagi. Jego sylwetka była motywem przewodnim malowideł ściennych. Ludzie pierwotni wykorzystywali zaś byka jako zwierzę ofiarne. W starożytnym Egipcie był symbolem płodności i władzy. Na Bliskim i Dalekim Wschodzie uchodził za wysłannika zmarłych, ale też zwiastował narodziny. Złożona z byka ofiara była odkupieniem za grzechy, a krew zwierzęcia – świętym źródłem mocy. Z czasem zwierzę zaczęto wykorzystywać do walki, co miało być symbolem siły i niesamowitej, wręcz boskiej mocy. Znaczenie to wykorzystano w sennikach, gdzie byk oznacza płodność, męskość i odwagę. Może jednak też wieszczyć kłopoty.

Sen o byku w znaczeniu podstawowym

Byk we śnie mężczyzny może być symbolem jego seksualności i siły. Natomiast w marzeniach sennych kobiety wskazuje na jej tęsknotę za męskością i potrzebę uniesień seksualnych. Widziany z daleka okazały, duży byk wróży szczęście, poważanie i mądrość życiową. Rozjuszony byk w senniku jest ostrzeżeniem przed fałszywymi przyjaciółmi i dwulicowością współpracowników. Zapanowanie nad agresywnym bykiem we śnie zwiastuje opanowanie trudnej sytuacji w życiu realnym. Walka z bykiem to natomiast odzwierciedlenie naszej sytuacji, w której przyjdzie nam mierzyć się z trudnościami. Widok we śnie dwóch walczących byków jest wskazówką, by nie wtrącać się w sprawy, które nas nie dotyczą.
Interpretacja snu zależy również od umaszczenia zwierzęcia. Biały byk zwiastuje sukces finansowy i zawodowy, czarny ostrzega przed problemami, również tych ze sfery seksualnej. Dobrym zwiastunem jest widok we śnie byka brązowego lub czerwonego, które symbolizują miłość.
Składanie ofiary z byka w marzeniu sennym wróży zwycięstwo i władzę. Niekorzystną przepowiednią jest sen o zakupie byka, ostrzega bowiem przed kłótnią lub stratą finansową. Ucieczka przed bykiem we śnie ma natomiast symbolizować wrogo nastawionych ludzi, którzy próbują nam zaszkodzić. Ubijanie byka w marzeniu sennym wieszczy niebezpieczeństwo lub straty w sferze finansowej. Bycie kopniętym przez zwierzę we śnie oznacza brak kontroli nad własnymi instynktami i nieumiejętność zapanowania nad emocjami.

Sen o bykach w senniku mistycznym

Sen o byku w senniku mistycznym interpretowany jest jako zwiastun odkrycia czegoś i zyskania ogólnego szacunku. Piękne i okazałe zwierzę wieszczy szczęście w miłości. Dobrym zwiastunem jest również sen o zabijaniu byka. Zapowiada udaną ucieczkę przed niebezpieczeństwem i problemami. Biały byk we śnie panny wróży oświadczyny i czas planowania ślubu. Jeśli o zwierzęciu śni mężatka, jest to zwiastunem szczęśliwego małżeństwa. Próba ucieczki przed bykiem we śnie odzwierciedla próbę unikania problemów w życiu, od których nie da się uciec. Sen ten jest wskazówką do tego, by dzielnie zmierzyć się z przeszkodami, a zyskamy szacunek otoczenia. Byk, który nas rani, wieszczy krzywdę, jakiej doznamy od najbliższych. Dobrą zapowiedzią jest widok wielu okazałych byków, które w życiu realnym zwiastują dobrobyt i bezpieczeństwo finansowe. Sen o jednym tłustym byku wróży zostanie głową rodziny lub awans zawodowy. Natomiast wychudzony byk ostrzega przed groźbą lub naganą ze strony przełożonego. Martwy byk w senniku mistycznym jest zwiastunem śmierci, straty i żałoby. Kupowanie byka wieszczy zwycięstwo i powodzenie w pokonaniu trudności. Natomiast sprzedaż byka we śnie ostrzega przed startą. Sen o byku skąpanym we krwi przez sennik mistyczny interpretowany jest jako symbol nieśmiertelności, władzy, doskonałości, bogactwa i zdrowia. Marzenie senne, w którym jedziemy na byku, oznacza kontrolę, jaką mamy nad swoim życiem. Widok we śnie szybko biegnącego byka zwiastuje szaloną i szczęśliwą miłość.

Rogi byka – znaczenie snu

Sen, w którym widzimy okazałe rogi byka, wróży konfrontację z otoczeniem w słusznej sprawie. To marzenie senne warto potraktować jako ostrzeżenie przed kłopotami, a nawet agresją ze strony obcych nam ludzi. Przez sennik mistyczny rogi interpretowane są jako symbol seksualności, ochrony, odwagi i duchowości. Nawiązują również do boskości i władzy. Widok siebie z rogami byka wieszczy konflikty, z którymi przyjdzie się nam mierzyć. Sen nawiązuje do niebezpieczeństwa w sferze uczuć, ale nawiązuje też do życia zawodowego. Przez niektóre senniki rogi byka we śnie symbolizują płodność, odwagę i gotowość do poświęceń. Widok połamanych rogów ostrzega przed kłopotami, chorobą lub wypadkiem.
Czy choroby biorą się z naszej podświadomości? Zobaczcie wideo:
>>> Zobacz także:
Autor: Adrianna Kowalczyk
Pozostałe wiadomości