"Hotel Paradise 7". Ile trwała wojna stuletnia? Kto napisał 4. część "Dziadów"? Uczestnicy zmierzyli się z testem wiedzy

Autor:
Justyna
Piąsta
"Hotel Paradise 7". odc. 17. Karolina zwierzyła się Pawłowi
"Hotel Paradise 7". odc. 17. Karolina zwierzyła się Pawłowi
wideo 2/2

Mieszkańcy willi przez moment znów poczuli się jak uczniowie. W rajskiej szkole odbył się sprawdzian, zawierający zagadnienia z geografii, języka polskiego, historii, plastyki czy polskiej kinematografii. Klaudia El Dursi jako nauczycielka nie miała litości. Zadawała trudne oraz podchwytliwe pytania. Która drużyna zwyciężyła?

"Hotel Paradise 7". Test wiedzy ogólnej

Tym razem uczestnicy mieli nieco ułatwione zadanie, ponieważ odpowiadali na pytania w drużynach, a nie indywidualnie. Liderką grupy dziewcząt została Kornelia. Panowie do tej roli wyznaczyli Rocha. Klaudia El Dursi przeczytała pierwsze zagadnienie na rozgrzewkę: "Czy Krzysztof Kolumb był Amerykaninem?". Dziewczyny bez wahania stwierdziły, że nie był Amerykaninem i zdobyły punkt.

Panowie również nie zaliczyli wpadki przy pytaniu o obecnego prezydenta USA. Wszyscy odpowiedzieli - Joe Biden. Następnie panie miały drobny problem, by ustalić, kto był autorem 4. części "Dziadów". Wahały się między Henrykiem Sienkiewiczem a Adamem Mickiewiczem. Ostatecznie postawiły na Mickiewicza i zdobyły kolejny punkt. Z kolei chłopaki polegli na zagadnieniu dotyczącym liczby kolorów w tęczy. Stwierdzili, że jest 6, natomiast tak naprawdę jest ich 7.

W teście wiedzy nie zabrakło też podchwytliwych pytań. Uczestniczki musiały wymienić 3 filmy Henryka Sienkiewicza. W wyniku intensywnej burzy mózgów odpowiedziały: "Potop", Ogniem i mieczem", "W pustyni i w puszczy". Choć dziewczyny poprawnie wymieniły tytuły powieści pisarza, to jednak nie zdobyły punktu, ponieważ Henryk Sienkiewicz nie wyreżyserował żadnego filmu.

"Hotel Paradise 7". Kto zwyciężył w teście wiedzy?

Klaudia El Dursi przeczytała kolejne pytanie dla drużyny kobiet. "Co łączy nazwiska: Kutz, Zanussi, Kieślowski?". Dziewczyny dały się ponieść wyobraźni.

  • - Albo aktorzy, albo pisarze, czyli jakiś zawód - stwierdziła Karolina.
  • - Sportowcy, sportowcy - głosowała Wiktoria.
  • - A może to są siatkarze? - głowiła się Kornelia.

Ostatecznie postawiły na sportowców i się pomyliły. Kutz, Zanussi i Kieślowski to reżyserzy.

Kolejna błędna odpowiedź padła przy zagadnieniu: "Co to jest - lobo, reneta, ligol?".

  • - Renety to dla mnie odmiana grzyba - stwierdziła Kornelia.
  • - Rybki jakieś może? Pierwiastki? - pytała Wiktoria.
  • - Komety, planety - wyliczała Karolina.

Dziewczyny uznały, że lobo, reneta i ligol to gatunki grzybów. Gdyby obstawiły jabłka, otrzymałyby punkt.

Natomiast panowie nie popisali się wiedzą z zakresu historii. "Ile trwała woja stuletnia?" - zapytała Klaudia El Dursi. Męska grupa z pełnym przekonaniem odpowiedziała: 100 lat. Niestety, stracili punkt, ponieważ wojna stuletnia trwała 116 lat.

Panie i panowie szli łeb w łeb. Ostatecznie o zwycięstwie zadecydował zaledwie jeden punkt. Test wiedzy ogólnej z wynikiem 9:8 zwyciężyli mężczyźni.

"Hotel Paradise 7". Gdzie i kiedy oglądać?

"Hotel Paradise 7" można oglądać od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 na antenie TVN7. Dłuższe odcinki i dodatkowe materiały dostępne są na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Player.pl

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości