"Harry Potter" powróci na ekrany. Ujawniono przybliżoną datę premiery serialu

Harry Potter
Ujawniono przybliżoną datę premiery serialu "Harry Potter". Kiedy pojawi się na HBO Max?
Źródło: Filippo Maria Bianchi/GettyImages
Seria filmów o Harrym Potterze to jedna z najpopularniejszych franczyz na świecie. Niedługo powstać ma także serial opowiadający o losach nastoletniego czarodzieja. Raz jeszcze opowie on historię z książek J.K. Rowling. Właśnie poznaliśmy przybliżoną datę jego premiery. Kiedy pojawi się na HBO Max?

Filmy i seriale

Źródło: Dzień Dobry TVN
Filmowe i serialowe hity 2022
Filmowe i serialowe hity 2022
Polscy twórcy wybierają film i serial roku
Polscy twórcy wybierają film i serial roku
Michael Imperioli i F. Murray Abraham w serial “Biały Lotos”
Michael Imperioli i F. Murray Abraham w serial “Biały Lotos”
Jak seriale wpływają na nasze życie?
Jak seriale wpływają na nasze życie?
Wampiry w filmach i serialach…
Wampiry w filmach i serialach…
Nowy film o Whitney Houston
Nowy film o Whitney Houston
Za co kochaliśmy Whitney Houston?
Za co kochaliśmy Whitney Houston?
Kobiety w filmie
Kobiety w filmie
Wielki powrót filmowych hitów
Wielki powrót filmowych hitów
Historie oparte na faktach
Historie oparte na faktach
„Jednym głosem” aktorzy i twórcy mówią jednym głosem
„Jednym głosem” aktorzy i twórcy mówią jednym głosem
Spektakularne kostiumy filmowe
Spektakularne kostiumy filmowe
1994 – rok kulturowy dla kina
1994 – rok kulturowy dla kina

"Harry Potter" - serialowa wersja hitu już niedługo

Jakiś czas temu Warner Bros. Discovery ogłosiło, że planuje zrealizować serial o najpopularniejszym czarodzieju na świecie. Ma to być zupełnie nowa adaptacja napisanych przez J.K. Rowling książek. Firma poinformowała, że produkcja będzie miała siedem sezonów, a każdy z nich będzie adaptacją jednej powieści. Będziemy w nim mogli podziwiać oczywiście zupełnie nową obsadę. Na razie niewiele wiadomo o produkcji, ale fani Harry'ego Pottera z pewnością czekają na nią z niecierpliwością.

Ostatni film z serii o nastoletnim czarodzieju miał swoją premierę ponad 12 lat temu. Nadal jednak każda z części sagi cieszy się ogromną popularnością, a kolejne pokolenia potteromaniaków sięgają do niej, przeżywając niezapomniane przygody. Wszystkie filmy można obecnie oglądać na platformie HBO Max. O tym, że są one bardzo chętnie oglądane świadczy ranking najpopularniejszych filmów 2023 roku, opublikowany niedawno przez serwis. Seria o Harrym Potterze znalazła się na pierwszym miejscu zestawienia, pokonując wiele hitowych, nowych produkcji. Przeczytacie o tym tutaj.

Serial "Harry Potter" - kiedy premiera w HBO Max?

Czy serial dorówna popularnością filmom? Jak się okazuje będziemy mogli się o tym przekonać już niedługo. Przybliżoną datę premiery serialu na podstawie książek J.K. Rowling zdradził w swojej niedawnej wypowiedzi szef Warner Bros. Discovery, David Zaslav.

"Nie kryliśmy naszego podekscytowania Harrym Potterem. Ostatni film został zrobiony ponad 12 lat temu. Kilka tygodni temu byłem w Londynie z Casey i Channingiem. Spędziliśmy sporo czasu z JK i jej ekipą. Obie strony są podekscytowane powrotem franczyzy. Przeprowadziliśmy dobre rozmowy i jesteśmy podekscytowani tym, co dalej. Nie możemy doczekać się, by podzielić się z fanami dekadą nowych historii w platformie Max na całym świecie. Planujemy premierę w 2026 roku."- powiedział.

Czekacie na serial o nastoletnim czarodzieju? Jesteście fanami filmów sprzed lat?

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Regina Łukasiewicz

Źródło: HBO

Źródło zdjęcia głównego: Filippo Maria Bianchi/GettyImages

podziel się:

Pozostałe wiadomości