Keanu Reeves w nowej odsłonie przygód Johna Wicka. Na czym polega fenomen aktora?

Autor:
Berenika
Olesińska
Jedyny w swoim rodzaju – Keanu Reeves
Jedyny w swoim rodzaju – Keanu Reeves Dzień Dobry TVN
wideo 2/14

W piątek 24 marca do kin wchodzi czwarta odsłona przygód Johna Wicka, w którego po raz kolejny wciela się uwielbiany przez fanów Keanu Reeves. W Dzień Dobry TVN razem z Kają Klimek podejmujemy próbę zrozumienia fenomenu aktora i wybieramy się w podróż po jego filmowych wcieleniach.

Keanu Reeves i jego kreacje aktorskie

Keanu Reeves to bez wątpienia aktor wszechstronny, który swoim talentem wzbogaca światową filmografię. Od początku kariery grywał w kinie niezależnym i artystycznym. Współpracował między innymi z: Bernardo Bertoluccim, Gusem Van Santem, Nicolasem Windingiem Refnem czy Richardem Linklaterem. W latach 90. wystąpił w dramacie "Moje własne Idaho". W 1991 roku na ekranach pojawił się film akcji "Na fali", w którym zagrał u boku Patricka Swayzego.

Większość widzów kojarzy go jednak z produkcji science fiction "Matrix". Keanu Reeves znany jest również z filmu "John Wick", w którym gra tytułowego bohatera - byłego zabójcę. Premiera czwartej części przygód Wicka już 24 marca w polskich kinach.

- To jest tzw. fanserwis, czyli powstaje film, dlatego że fani tego chcieli, dlatego że tego potrzebowali. I często to są takie odcinane kupony, odgrzewane kotlety, ale akurat w przypadku "Johna Wicka 4" zapowiada się to niesamowicie. Jest to wspaniałe widowisko - ocenia krytyczka filmowa Kaja Klimek.

Keanu Revees w życiu prywatnym

Keanu Revees odbierany jest przez widzów nie tylko jako świetny aktor, lecz także jako sympatyczny człowiek. - On sprawia wrażenie, że jest super osobą i dużo jest legend, i opowieści na temat tego gdzie, dla kogo, w jaki sposób był miły - potwierdza Kaja Klimek.

Amerykański gwiazdor robi również furorę jako bohater memów. Jego zdjęcia są bardzo często wykorzystywane przez internautów do tworzenia obrazków z zabawnymi podpisami. Revees słynie także z miłości do zwierząt.

- Podobno nie ma psa, co jest dla mnie jakimś zaskoczeniem, ale widzimy go w mediach ciągle z pieskami - tłumaczy w Dzień Dobry TVN krytyczka filmowa.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości