Początki kariery Piotra Adamczyka. Przyznał, co robił i ile zarabiał zanim został słynnym aktorem

Autor:
Michalina
Kobla
Piotr Adamczyk serwuje „Miłość po angielsku”
Piotr Adamczyk serwuje „Miłość po angielsku” Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Piotr Adamczyk jest aktorem wielowymiarowym, ale bez wątpienia jednym z gatunków, w których sprawdza się najlepiej, jest romans. Przypomina o tym swoją najnowszą kreacją w filmie "Miłość po angielsku". Jak aktor czuje się grając w zagranicznych produkcjach? Na to pytanie odpowiedział w Dzień Dobry TVN.

Światowa kariera Piotra Adamczyka

Piotr Adamczyk jest jednym z polskich aktorów, którzy mieli szczęście zaistnieć w Hollywood. Artystycznie rozgościł się również w Wielkiej Brytanii. "Miłość po angielsku" to najnowsza produkcja, w której bierze udział jako pierwszoplanowy bohater. - Zawsze zazdrościłem i podziwiałem brytyjskich aktorów - przyznał Adamczyk.

Czy polski akcent pomaga mu na castingach?

- Powiem przekornie, że pomaga, bo anglojęzycznych aktorów jest bardzo dużo, a tych takich aspirujących do bycia anglojęzycznymi jest mniej. I ta cudzoziemskość daje im tę niszę, w której występują. Czasami Polak może zagrać Rosjanina, Francuza - powiedział.

Piotr Adamczyk w Londynie

Aktor zna stolicę Wielkiej Brytanii bardzo dobrze, bo nie tylko tam studiował, ale i pracował. - 2 funty za godzinę na budowie - wspominał swoje zarobki.

Powrót do Londynu wzbudził w aktorze spore pokłady nostalgii. Przyznał, że stawał wcześnie i chodził znanymi sobie uliczkami na plan filmowy.

A czy Piotr Adamczyk jest znany za granicą tak jak w Polsce? Aktor twierdzi, że jeżeli już chcemy nazywać go gwiazdą, to lokalną. - To jest pewnego rodzaju zaleta grania za granicą, że się jest "no namem", że się ma szansę nabrać widza, że to jest ta postać, bo nie ma żadnych skojarzeń wokół tego aktora - powiedział.

Poza pracą zawodową aktor zajmuje się działalnością charytatywną. Udziela się w Fundacji Happy Kids, która pomaga polskim i ukraińskim dzieciom. Więcej na ten temat dowiecie się oglądając materiał wideo.

Więcej na ten temat w naszym materiale wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Michalina Kobla

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości