Prawdziwa magia w kinie. Które produkcje warto zobaczyć?

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Magia kina na wyciągnięcie ręki
Magia kina na wyciągnięcie ręki Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Dzięki filmom nie tylko poznajemy świat, ale także mamy niepowtarzalną możliwość przeniesienia się do krain, w których istnieje magia i dzieją się prawdziwe czary. Które produkcje z tego nurtu warto zobaczyć? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Kaja Klimek, krytyczka filmowa.

Prawdziwa magia w kinie

Filmem, który przenosi nas w magiczny, fantastyczny świat jest "Hugo i jego wynalazek". Reżyserem tego obrazu jest Martin Scorsese. - Mistrz kina gangsterskiego, brutalnego, pełnego przemocy, nagle robi opowieść o dzieciach, dla dzieci - powiedziała w Dzień Dobry TVN Kaja Klimek, krytyczka filmowa.

Filmy i seriale

Filmowe i serialowe hity 2022
Filmowe i serialowe hity 2022Dzień Dobry TVN
wideo 2/13

Nasza rozmówczyni dodała, że to przepiękna historia, która składa hołd kinu. - Warto wiedzieć, że Martin Scorsese nie tylko reżyseruje filmy, ale robi wszystko, żeby je ocalić od zapomnienia. W tym odnawia kopie starych filmów, polskich, np. Wojciecha Hasa "Rękopis znaleziony w Saragossie" - dodała.

Filmy o czarodziejach i czarodziejkach. Które warto zobaczyć?

W zestawieniu filmów o magii i czarodziejach nie może zabraknąć serii filmów o przygodach Harry'ego Pottera. - Tutaj magia wylewa się z ekranu, ale przede wszystkim wspaniały bohater, [...], piękna przyjaźń, która jest kluczowa. To jest największa magia w tym filmie - powiedziała.

W ocenie naszej rozmówczyni na uwagę zasługuje również film "Totalna magia". - Dla mnie "totalną magią" tego filmu jest to, że mamy dwie siostry grane przez Nicole Kidman i Sandrę Bullock. Ich podobieństwo nie jest uderzające na pierwszy rzut oka. Jest to historia jak najbardziej współczesna. One szukają miłości, używają do tego magii - dodała Kaja Klimek.

Które jeszcze "magiczne" produkcje warto zobaczyć? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości