Poluzjanci wracają na scenę. "Nasza płyta nie zwiastowała żadnego sukcesu"

Autor:
Nastazja
Bloch
Reporter:
Sandra Hajduk-Popińska
Poluzjanci wracają po 10 latach
Poluzjanci wracają po 10 latach Dzień Dobry TVN
wideo 2/15

Zespół Poluzjanci powstał w 1995 roku, a założyła go grupa studentów katowickiej Akademii Muzycznej. Choć muzycy postanowili zawiesić działalność prawie dekadę temu, dziś wracają do koncertowania. Co ich do tego skłoniło? O tym opowiedzieli w materiale Dzień Dobry TVN.

Poluzjanci – początki kariery muzycznej

Poluzjanci to zespół założony przez studentów Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. W początkowym składzie znaleźli się: Kuba Badach (śpiew), Piotr Żaczek (gitara basowa), Przemysław Maciołek (gitara), Robert Luty (perkusja), Tomek Szymuś (klawisze). W 2000 zespół wydał debiutancką płytę pt. "Tak po prostu". Krążek promowały single: "Na planecie pełnej ludzi", "Nie ma nas", "Tylko ty i ja". - Nasza płyta nie zwiastowała żadnego sukcesu. Recenzje były koszmarne – wspomina Kuba Badach.

Co ciekawe, teksty na płytę w większości napisał Janusz Onufrowicz, który po jednym z koncertów sam zgłosił się do grupy i zaproponował współpracę. - Ja trafiłem na koncert zespołu i absolutnie to, co grali, mnie pozamiatało. Powiedziałem "wow", a że był to moment w życiu, w którym postanowiłem poważniej zająć się pisaniem tekstów, podszedłem po koncercie do zespołu. Jeszcze wtedy nie znałem Kuby i powiedziałem, że chciałbym bardzo napisać piosenkę – zdradza aktor i autor tekstów.

Kilka lat później, bo w 2010 roku, odbyła się premiera "Drugiej płyty", a w 2011 roku ukazał się krążek "Trzy metry ponad ziemią".

Wielki powrót Poluzjantów

Jedna z najbardziej docenianych polskich grup ostatniego ćwierćwiecza wznawia działalność i po długiej nieobecności wraca na scenę.

- To słuchacze i fani spowodowali, że tak naprawdę odżyliśmy. Okazało się, że to nie był sukces, ale mamy grupę wiernych słuchaczy, którzy chcieli, żebyśmy grali dalej – mówi Janusz Onufrowicz.

- Zespół był w takim marazmie przez kilka lat i któregoś dnia odebrałem telefon od szefa klubu. Zapytał, czy mógłbym zorganizować koncert. Powiedział, że ma sprzedane wszystkie bilety. Tak się zaczęła nasza ponowna przygoda z koncertowaniem – wyjaśnia Kuba Badach.

Już wiosną zespół ruszy w trasę koncertową po największych miastach Polski. Rozpocznie 23 marca w Poznaniu. Grupa zagra także dla fanów z Bydgoszczy, Szczecina, Wrocławia, Łodzi, Gdańska, Katowic oraz z Krakowa. Tournée zakończy się 26 kwietnia w warszawskiej Stodole. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Reporter: Sandra Hajduk-Popińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości