Gwiazdy

Nowa szkoła książąt George'a, Louisa i księżniczki Charlotte robi wrażenie!

Gwiazdy

Autor:
Daria
Pacańska,
akr/kab
Źródło:
TVN 24
Księżna Kate, książe William, książęta George i Louis oraz księżniczka Charlotte

Dzieci księcia Williama i księżnej Kate, książeta George i Louis oraz księżniczka Charlotte od września rozpoczną naukę w nowej szkole. Zmiana placówki wiąże się z przeprowadzką z Pałacu Kensington do nowego domu w posiadłości królowej Elżbiety II, Windsor.

Książęta w nowej szkole

W poniedziałek biuro księcia Cambridge ogłosiło, że dzieci księcia Williama oraz księżnej Kate od przyszłego miesiąca zmienią szkołę. Jest to związane z przeprowadzką rodziny z Pałacu Kensington do nowego domu w posiadłości Windsor, należącej do królowej Elżbiety II.

Szkoła

Uczniowie o zmianach w edukacji
Uczniowie o zmianach w edukacjiDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Lambrook to prywatna szkoła znajdująca się blisko Windsoru. Od września do grona uczniów dołączą 9-letni George, 7-letnia księżniczka Charlotte. oraz 4-letni Louis

- Ich Królewskie Wysokości są ogromnie wdzięczni (szkole - przyp. red.) Thomas's Battersea, gdzie George i Charlotte mieli szczęśliwy początek swojej edukacji odpowiednio od 2017 i 2019 roku i cieszą się, że znaleźli szkołę dla całej trójki swoich dzieci, która podziela podobny etos i wartości jak Thomas - przekazano w komunikacie.

Roczne czesne w ich nowej szkole to 21 tysięcy funtów, czyli prawie 120 tysięcy złotych. W budynku znajduje się 25-metrowy basen, przynależy do niego 9-dołkowe pole golfowe. Jest też sad, a także świnie, kurczaki, króliki, pszczoły oraz jagnięta.

- Cieszymy się, że książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis dołączą do nas we wrześniu tego roku i z niecierpliwością czekamy na powitanie rodziny, a także wszystkich naszych nowych uczniów w naszej społeczności szkolnej - oświadczył dyrektor szkoły Jonathan Perry.

Nowy dom rodziny księcia Williama

Książę William i księżna Kate oraz ich dzieci przenoszą się do Adelaide Cottage w posiadłości Winsdor. Dom ma cztery pokoje i znajduje się zaledwie 10 minut spacerem od zamku, w którym obecnie 96-letnia królowa spędza większość czasu.

BBC podało, że wnuk monarchini i jego żona zamierzają zachować swój londyński dom, mieszkanie w Pałacu Kensington, które po ich wprowadzeniu się tam przeszło wielomilionowy remont, a także swoją wiejską rezydencję Amner Hall we wschodniej Anglii.

Media podają, że przeprowadzka związana jest z chęcią zapewnienia dzieciom normalnego wychowania. Kolejnym argument to oczywiście bliskie sąsiedztwo Królowej Elżbiety II.

Więcej na ten temat można przeczytać w serwisie TVN 24.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska, akr/kab

Źródło: TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: Max Mumby/Getty Images

Pozostałe wiadomości