Malwina Wędzikowska o relacjach z mamą. "Nie nauczyła mnie tych złych cech, które trzeba mieć, żeby przetrwać"

Autor:
Nastazja
Bloch
Reporter:
Sandra Hajduk-Popińska
Mama i Malwina - tu historia się zaczyna...
Mama i Malwina - tu historia się zaczyna...Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Malwina Wędzikowska wraz z mamą Ewa zaprosiła naszą reporterkę do rodzinnego zakątka na Mazurach. Panie pokazały nie tylko mały domek oddalony od cywilizacji, ale także opowiedziały, czego wzajemnie nauczyły się od siebie. Jak wyglądają ich relacje matka-córka? O tym już niebawem będziemy mogli przekonać się w programie "Rzeczy, których nie nauczyła mnie matka".

Oaza rodziny Wędzikowskich

Malwina Wędzikowska coraz częściej spędza wolny czas z mamą w mazurskiej wsi w domu oddalonym od zgiełku miasta. Jak się okazuje, mała i barwna nieruchomość utrzymana w klimacie vintage jest rodzinną posiadłością.

- Historia zaczęła się w rodzinie, mój tata Bolek Bączyński kupił to w latach 70., już jak przeszedł na emeryturę. Ponieważ był filmowcem i filmy przyrodnicze był jego domeną, to tutaj chciał kontynuować swoje życie zawodowe. Jak się pojawiły dzieci, to zaczęliśmy tutaj przyjeżdżać. Początkowo to był dla nas szok cywilizacyjny – powiedziała Ewa Wędzikowska.

Panie pokochały to miejsce za spokój, bliskość natury i możliwość obcowania z drugą osobą bez rozpraszaczy.

- Tutaj naprawdę stykasz się z naturą, z pierwotnymi funkcją człowieka, przy zwykłych prostych czynnościach przy obierani ziemniaków czy krojeniu chleba, wypływa większa głębia i czas się zatrzymać nad tym co nieprzegadane – powiedziała Malwina.

Nowy program "Rzeczy, których nie nauczyła mnie matka"

Nie jest tajemnicą, że już w niebawem obie panie zobaczymy w programie "Rzeczy, których nie nauczyła mnie matka". Seria na antenie TTV zadebiutuje 5 marca, a odcinki będą emitowane w każdą niedzielę o godz. 22:00. Czego podczas nagrywania odcinków panie nauczyły się o sobie? A jakiej nauki zabrakło dotychczas?

- Mama nie nauczyła mnie asertywności w świecie, w którym przyszło mi żyć. Nie nauczyła mnie tych wszystkich złych cech, które trzeba mieć, żeby przetrwać. Pochodzę z domu, w którym ta moralność i praworządność była bardzo ważna, a to jest zupełnie odwrotny świat niż świat biznesu, kasy i show. Chociaż wypierałam drogę mamy, uważałam, że zrobię swoje życie lepiej. Wróciłam do tego samego punktu. Uważam, że to, czego mama mnie nauczyła to bycia dobrym człowiekiem z zasadami moralnymi. Co sprawia, że rano przyjemnie się w lustro - powiedziała Malwina.

Czego Pani Ewa nauczyła się o córce. Czy podczas programu odkryła coś, czego dotychczas nie dostrzegała?

- Nauczyłam się, że muszę zacząć jej słuchać, a ona zacznie do mnie mówić, to jest moje największe odkrycie. Jestem dumna z jej charakteru, jestem dumna za całokształt - podsumowała mama.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Reporter: Sandra Hajduk-Popińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości