Gwiazdy

Gabriela Mierzwiak o ciąży bliźniaczej. "To wyzwanie przede wszystkim dla organizmu kobiety"

Gwiazdy

Autor:
Adam
Barabasz
Bartłomiej Topa z bliźniakami i ukochaną
Bartłomiej Topa z bliźniakami i ukochanąDzień Dobry TVN
wideo 2/4

Bartłomiej Topa i Gabriela Mierzwiak w ubiegłym roku zostali rodzicami bliźniaczek: Jagody i Maliny. W Bukowinie Tatrzańskiej spotkali się z Kingą Burzyńską, której opowiedzieli o wyzwaniach związanych z wychowywaniem córek. Czy popularny aktor odnalazł się w roli taty?

Gabriela Mierzwiak o ciąży

Gabriela Mierzwiak w programie "Miasto Kobiet" zdradziła, że w czasie ciąży lekarze mieli wątpliwości, czy wszystko skończy się szczęśliwie. Ostatecznie okazało się, że ich pesymistyczne wizję się nie sprawdziły i na świat przyszły dwie zdrowe dziewczynki.

- To wyzwanie przede wszystkim dla organizmu kobiety - zaznaczyła w rozmowie z Kingą Burzyńską. - Ciąża mnoga jest zawsze dla lekarzy ciążą wysokiego ryzyka, dlatego że macica jest przygotowana na jedno dziecko. Do tego bliźnięta jednojajowe zwykle są w jednym worku owodniowym, więc można powiedzieć, że korzystają z tej samej lodówki. I dochodzi do różnych zagrożeń, ale my mieliśmy to wielkie szczęście, że nasza ciąża była od samego początku do samego końca totalnie zdrowa - przyznała.

Gabriela Mierzwiak na co dzień pracuje jako adwokat prawa rodzinnego. Choć po raz pierwszy została biologiczną mamą, to wcześniej zdecydowała się na adopcję. O swoich córkach - w jednym z wywiadów - powiedziała, że "urodziła je sercem.

Bartłomiej Topa o późnym ojcostwie

Bartłomiej Topa, który jest ojcem dorosłego już Antoniego, musiał na nowo odnaleźć się w roli ojca.

- Każdy tata jest wzorowym tatą na miarę swoich możliwości - stwierdził aktor. - Myślę, że chodzi o uważność i o bycie z nimi, kiedy jestem z nimi.

Gabriela zdradziła również, że to właśnie Bartłomiej był pomysłodawcą owocowych imion dzieci.

- Na początku oponowałam, a potem na Facebooku, w jednej z grup o bliźniakach, Jagódkę i Malinkę, które tak mnie rozczuliły, że wróciłam do Bartka i powiedziałam: "zgadzam się" - powiedziała. - W ogóle nie wyobrażam sobie innych imion - stwierdziła.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości