Gwiazdy

Anna Lewandowska rozwiewa wątpliwości. Czy dobrze jeść jajka na śniadanie?

Gwiazdy

Dzien Dobry TVNBartosz Krupa/Dzien Dobry TVN/East News

Motywuje, edukuje, dopinguje - Anna Lewandowska to chyba jedna z najbardziej "fit" polskich gwiazd. Od jakiegoś czasu trenerka prowadzi w mediach społecznościowych akcję, w której zachęca do podejmowania małych kroków w drodze ku dużej zmianie i zdrowszemu stylowi życia. Wiele osób z chęcią stosuje się do jej rad i widzi efekty - czy podobnie będzie w przypadku jedzenia jajek na śniadanie?

Anna Lewandowska o jedzeniu jajek na śniadanie

Sobota rano? Kto wówczas jada jajka na śniadanie, ręka w górę - a czy zastanawiacie się, czy to zdrowy zwyczaj? Niewiele jest produktów spożywczych, względem których marketing byłby równie kapryśny. Najpierw je odradzano, potem zalecano, by znów nimi straszyć albo - wprost przeciwnie - popadać nad nimi w zachwyt. Łatwo się pogubić, prawda? Dlatego w kwestii jedzenia jajek na śniadanie wolimy zaufać Ani Lewandowskiej - wszak już nie raz i nie dwa udowadniała nam, że na zdrowym odżywianiu zna się, jak mało kto.

- Uwielbiam weekendowe śniadania! Zwłaszcza takie, na które mamy w końcu trochę więcej czasu i możemy na spokojnie usiąść całą rodziną przy stole - wyznała trenerka w niedawno opublikowanym w mediach społecznościowych poście. - Weekendowe śniadanie to często jajka w przeróżnych postaciach! - dodała, nie pozostawiając nam żadnych wątpliwości co do śniadaniowo-weekendowych zwyczajów w domu państwa Lewandowskich. A jak w takim razie trenerka uzasadnia "zdrowotność" jajecznych posiłków?

Anna Lewandowska o zdrowym stylu życia

Jak przyznała Ania Lewandowska, jajka są niczym odżywcza bomba. Mają wiele cudownych dla naszego zdrowia właściwości.

- Są źródłem pełnowartościowego białka, witamin rozpuszczalnych w tłuszczach (A, D, E, K), witamin z grupy B oraz składników mineralnych - przypomniała. To jednak nie wszystko - jajka "potrafią" też o wiele więcej.

- Zawierają lecytynę, która odpowiada za poprawę pamięci, nastroju i zdolności myślenia -zaznaczyła trenerka i wspomniała też o luteinie, wspierającej kondycję naszych oczu.

Co jeszcze jest takiego cudownego w jajkach? Sposób ich podania zależy tylko od naszej kreatywności. Wszak możliwości kulinarnych mamy naprawdę wiele do wyboru. Niektórymi nie omieszkali się zresztą podzielić fani Ani Lewandowskiej.

  • U mnie dziś jajka zapiekane w papryce ???❤️ dla odmiany bo na co dzień jest owsianka ?
  • Moje dzieci dzisiaj właśnie sobie omlety zażyczyły?
  • U nas dziś muffinki jajeczne ❤️
  • Uwielbiam jajko na miękko - obieram skorupę do połowy i zjadam - pycha! Zawsze! ❤️

- czytamy pod postem.

Zobacz wideo: Anna Lewandowska o swoich początkach w Internecie

Zobacz też:

Kamila Kamińska żegna się z widzami. Smutne wieści dla fanów serialu "Zakochani po uszy"

Nowy program z Dorotą Wellman. Poznaj niezwykłe historie tych "Inspirujących kobiet"

Dieta niemowlaka – co powinno się w niej znaleźć? Przepisy na zdrowy obiadek i deser

Autor: Ola Lipecka

Źródło zdjęcia głównego: Dzien Dobry TVN

Pozostałe wiadomości