Uwodził i mordował kobiety, by przejąć ich majątek. "Zginęły od ciosów siekiery w tył głowy oraz noża"

Uwaga! TVN: Mariusz G. rozkochiwał i zabijał. Kim jest "Krwawy Tulipan"?
Mariusz G. rozkochiwał w sobie kobiety, a potem je zabijał. Miał też przejmować ich majątki. - Mama była samotna, spotkała mężczyznę, który traktował ją, jak chciała być traktowana - powiedział syn jednej z ofiar. Policjanci po zatrzymaniu podejrzanego nadali mu pseudonim "Krwawy Tulipan". Dlaczego Mariusz G. tak długo pozostawał bezkarny?

Uwaga! TVN. Ruszył proces Tulipana z Kołobrzegu

Ruszył jeden z najbardziej wyczekiwanych procesów ostatnich lat. Głównym oskarżonym jest powszechnie znany w Kołobrzegu Mariusz G. - marynarz, przedsiębiorca i wiceprezes miejscowego klubu morsów. Znany także jako dżentelmen i kobieciarz. - On co raz tu inne przywoził babki. Całował się. Jedną wpuszczał do klatki, potem wychodziła, wsiadał z nią, gdzieś ją zawoził i zaraz przywoził drugą – usłyszeliśmy od jednej z sąsiadek Mariusza G.

45-letni mężczyzna przez lata skutecznie ukrywał swoje drugie oblicze. Nikt nie wiedział, że w rzeczywistości jest bezwzględnym i działającym dla zysku wielokrotnym mordercą. - Rozmawiałem z nim, tak jak z panem, a on wstawał z krzesła i szedł zamordować, po czym wracał i zachowywał się jak wcześniej – mówi Łukasz Zięba, radny i prezes klubu morsów.

Pani Bogusława - ofiara Mariusza G.

Dlaczego "Krwawy Tulipan" tak długo był bezkarny i dlaczego tak wiele kobiet miało do niego słabość? O sposobie działania Mariusza G. udało nam się porozmawiać z Marcinem Rżanym, synem jednej z ofiar, dzięki, któremu udało się złapać G.

- Moja mama była najlepszą osobą, jaką znałem. Może brzmi to ckliwie, ale strasznie ją podziwiałem. Mama była po rozwodzie, została sama z dwójką nastolatków, niekoniecznie bardzo grzecznych. Zapewniła nam dobre wykształcenie i dzięki temu radzimy sobie w życiu. Dla siebie mogła nic nie zrobić, ale dla rodziny chciała zrobić wszystko – opowiada pan Marcin.

Zamordowana matka pana Marcina miała 54 lata. Pani Bogusława pracowała jako starsza kucharka w ekskluzywnym kołobrzeskim hotelu. Mariusza G. poznała ponad 10 lat temu. - Mama była samotną kobietą, która spotkała mężczyznę, który traktował ją, jak chciała być traktowana. On był szarmancki i uczynny. A to puszczał przodem przez drzwi, a to odsunął krzesło, by usiadła – opowiada mężczyzna.

Pan Marcin miał jednak złe przeczucie. - Nie pasowała mi jego aura. Kupił mieszkanie i nie chciał w nim mieszkać dopóki nie spłaci kredytu, powiedział, że będzie mieszkał z rodzicami. I to trzydziestoparoletni mężczyzna. Twierdził też, że zarabia niebotyczne pieniądze, po kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie. Pojawiła się też jakaś historia, że mu samochód ukradli, ale nie będzie zgłaszał na policję – opowiada pan Marcin.

W pewnym momencie Mariusz G. zniknął z życia pani Bogusławy. - Mama powiedziała, że to definitywny koniec. Była to jakaś ulga, bo zdawaliśmy sobie sprawę, że to jest ryzykowna znajomość – wskazuje pan Marcin.

Dziś wiemy, że obawy rodziny pani Bogusławy były słuszne, a mieszkanie, w którym "Krwawy Tulipan" nie chciał mieszkać, należało do jego pierwszej ofiary. W 2016 r., w niewyjaśnionych okolicznościach, wnętrze lokalu spłonęło, a jego samotna właścicielka - 31-letnia Iwona, z którą także spotykał się Mariusz G., zniknęła bez śladu.

- Mieszkanie po Iwonie zostało spalone i nikt nie zadał pytania, dlaczego, kto, gdzie jest właścicielka? To jest dla mnie szokujące. Jestem przekonany, że gdyby część osób po prostu rzetelnie wykonywała swoje obowiązki, to dzisiaj byśmy nie rozmawiali. Policja w Kołobrzegu była przekonana, że wszyscy uciekają sami i nic złego się nie dzieje – mówi pan Marcin.

Pani Aneta - ofiara "Krwawego Tulipana"

Kolejne tajemnicze zdarzenie również nie postawiło kołobrzeskiej policji na nogi. W 2018 r. bez śladu zniknęła kolejna kobieta, która spotykała się z Mariuszem G. - Znałem ją i zdziwiło mnie, że Aneta nagle z dnia nadzień zniknęła i nie daje znaku życia. Ta sprawa wyglądała dosyć dziwnie i podejrzanie od samego początku. Ta dziewczyna była związana z miastem, miała tutaj mieszkanie i to kompletnie do niej nie pasowało – mówi Robert Dziemba, redaktor naczelny portalu Miastokolobrzeg.pl.

- Podeszłam do tego mieszkania, żeby sprawdzić, czy ktoś tam jest, czy coś się dzieje. Otworzył mi starszy mężczyzna, zapytałam go tylko, czy to jest mieszkanie pani Anety, a on mówi, że nie, bo kupił mieszkanie od pana Mariusza. Powiedziałam: "Chyba pan żartuje?" – przywołuje Anna Buchner-Wrońska, dziennikarka "Gazety Kołobrzeskiej".

W przejęciu mieszkania pomogła Karolina S., która poszła do notariusza z "Krwawym Tulipanem", udając zaginioną Anetę.

Zaginięcie pani Bogusławy

Wróćmy jednak do historii pani Bogusławy. W piątek, 7 czerwca 2019 r., 54-letka niespodziewanie przestała odbierać telefony od bliskich. Rodzina nie miała pojęcia, że kilka miesięcy wcześniej kobieta odnowiła znajomość z Mariuszem G.

- Mama miała w sobie tę wspaniałą cechę, że w ludziach zawsze widziała to, co dobre, to co najlepsze. Potrafiła wybaczyć największe krzywdy, chciała w nim widzieć kogoś dobrego. Takiego, na jakiego on się kreował w jej oczach. Jak w poniedziałek mama nie pojawiła się w pracy, to był sygnał, że wydarzyło się coś naprawdę złego – wskazuje pan Marcin.

- Zadzwoniłem do Mariusza. Miałem przeczucie, bo wcześniej widziałem szczoteczkę do zębów w mieszkaniu mamy, to mogła być tylko jego. Po rozmowie byłem w 100 proc. przekonany, że ma coś wspólnego z zaginięciem – podkreśla pan Marcin. I dodaje: - Policjantka, która mnie przesłuchiwała wielokrotnie, mówiła mi, że pewnie nic się nie stało. A ludzie uciekają sami.

Mariusz G. zatrzymany

Gdy bliscy Bogusławy dotarli do rodzin innych zaginionych kobiet i zorientowali się, że łączyła je znajomość z Mariuszem G., policja zatrzymała wreszcie "Krwawego Tulipana". Przez kilka miesięcy aresztowany mężczyzna twierdził, że z zaginięciami nie ma nic wspólnego, lecz w końcu policji udało się odkryć prawdę. W pobliskim lesie znaleziono groby.

- Od razu dostaliśmy informację, że bardzo dużo policjantów szukało czegoś w lesie – mówi Robert Dziemba, wskazując miejsca w lesie, gdzie policja szukała zakopanych ofiar.

"Krwawy Tulipan" konsekwentnie milczy na temat szczegółów swoich zbrodni, biegli stwierdzili jednak, że znalezione trzy kobiety zginęły od ciosów zadanych siekierą w tył głowy oraz noża.

Notariusz i narzeczona

Zabójca był już przygotowany do przejęcia majątku pani Bogusławy. W jej rolę u notariusza wcieliła się kolejna namówiona przez niego kobieta. - Moim zdaniem na ławie oskarżonych brakuje notariusza. Widział niejasności w dokumencie. Miał dziwne podejrzenia co do rozległości pełnomocnictw. Nikogo nie poinformował o swoich wątpliwościach – mówi pan Marcin.

Na ławie oskarżonych jest jeszcze jedna kobieta. To narzeczona "Krwawego Tulipana", z którą mężczyzna miał wziąć ślub tuż po ostatnim z zabójstw. Zdaniem prokuratury pomagała mu zacierać ślady przestępstwa, m.in. sprzątała razem z nim mieszkanie zamordowanej pani Bogusławy.

Próbowaliśmy porozmawiać z Dorotą Ł. na sądowym korytarzu, jednak odmówiła. Z kolei na sali sądowej mówiła, że nie przyznaje się do zarzucanych czynów.

- Jedyną osobą, na której spoczywa wina za rzeczy, które zostały uczynione, jestem ja – przekonywał przed sądem sam oskarżony.

- Nie czerpię żadnej przyjemności z bycia na sali sądowej, ze słuchania tych bzdur i kłamstw. Mam nadzieję, że osoby, które doprowadziły do tego, co się stało, a nie tylko morderca, nie tylko ten, co trzymał siekierę, mam nadzieję, że oni wszyscy zostaną sprawiedliwie osądzeni – kwituje pan Marcin.

Cały materiał na stronie programu "Uwaga! TVN".

Zobacz także:

Autor: Izabela Dorf

Źródło: Uwaga! TVN

Źródło zdjęcia głównego: Uwaga! TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Roksana Węgiel pokazała się w odważnej kreacji. "Jak to możliwe, że z Ciebie taka Bogini?"

Roksana Węgiel pokazała się w odważnej kreacji. "Jak to możliwe, że z Ciebie taka Bogini?"

Już za chwilę rozkwitnie wiosna, a wraz z nią nowa ramówka w TVN. Poznajcie emocjonujące nowe

Już za chwilę rozkwitnie wiosna, a wraz z nią nowa ramówka w TVN. Poznajcie emocjonujące nowe

Książę Harry poniósł druzgocącą porażkę w sądzie. Już zapowiedział apelację

Książę Harry poniósł druzgocącą porażkę w sądzie. Już zapowiedział apelację

"Pokaż nam, jak bardzo kochasz Diunę" i wygraj bilety do kina

"Pokaż nam, jak bardzo kochasz Diunę" i wygraj bilety do kina

Zaczęło się od bólu gardła. Skończyło się na amputacji wszystkich kończyn

Zaczęło się od bólu gardła. Skończyło się na amputacji wszystkich kończyn

Bradley Cooper szczerze o ojcostwie. "Nie jestem pewien, czy bym żył, gdybym nie był tatą"

Bradley Cooper szczerze o ojcostwie. "Nie jestem pewien, czy bym żył, gdybym nie był tatą"

"Odwilż" - nowy serial kryminalny w TVN. Kiedy premiera?

"Odwilż" - nowy serial kryminalny w TVN. Kiedy premiera?

Indyk zamiast przynęty? Nie uwierzysz, co wędkarz złapał na haczyk

Indyk zamiast przynęty? Nie uwierzysz, co wędkarz złapał na haczyk

Szybkie i proste mięsne przekąski. Przepisy Mariety Mareckiej na "coś do chrupania"
Materiał promocyjny

Szybkie i proste mięsne przekąski. Przepisy Mariety Mareckiej na "coś do chrupania"

Puchar Świata w Snowboardzie Alpejskim pierwszy raz odbywa się w Polsce. Co warto wiedzieć o imprezie?
Materiał promocyjny

Puchar Świata w Snowboardzie Alpejskim pierwszy raz odbywa się w Polsce. Co warto wiedzieć o imprezie?

Bartosz Bednorz zachęca do aktywności. "Wspieramy nie tylko dzieci z dużych miast"
Materiał promocyjny

Bartosz Bednorz zachęca do aktywności. "Wspieramy nie tylko dzieci z dużych miast"

W tym miejscu wypoczniesz i zapomnisz o problemach. Ekspertka zdradza sześć trików na stworzenie domowego kącika relaksu
Materiał promocyjny

W tym miejscu wypoczniesz i zapomnisz o problemach. Ekspertka zdradza sześć trików na stworzenie domowego kącika relaksu

Ferie zimowe warto spędzić w Wiśle!
Materiał promocyjny

Ferie zimowe warto spędzić w Wiśle!

Przyjaźń wśród zwierząt. "Maddie od razu ciągnęła, żeby iść do Luny"

Przyjaźń wśród zwierząt. "Maddie od razu ciągnęła, żeby iść do Luny"

Ubrania z drugiej ręki: hit czy kit?

Ubrania z drugiej ręki: hit czy kit?

Mieszkanie razem czy osobno - co jest lepsze dla związku? Psycholog radzi

Mieszkanie razem czy osobno - co jest lepsze dla związku? Psycholog radzi

Szymon Wydra w nowej roli. Młodzież nazywa go wujkiem. "To mnie inspiruje"

Szymon Wydra w nowej roli. Młodzież nazywa go wujkiem. "To mnie inspiruje"

Przeglądał mieszkania na sprzedaż. "Zdębiałem, jak to zobaczyłem"

Przeglądał mieszkania na sprzedaż. "Zdębiałem, jak to zobaczyłem"

Poduszki kontra zmarszczki. "To naprawdę wygodne"

Poduszki kontra zmarszczki. "To naprawdę wygodne"

Rafał Maślak ma swoje poranne rytuały. Jak dobrze zacząć dzień? "Zawsze to robię"
Materiał promocyjny

Rafał Maślak ma swoje poranne rytuały. Jak dobrze zacząć dzień? "Zawsze to robię"

Agnieszka Chylińska o początkach kariery. "To było strasznie bolesne"

Agnieszka Chylińska o początkach kariery. "To było strasznie bolesne"

Tak Agnieszka i Wojtek ze "ŚOPW" świętowali 5. rocznicę

Tak Agnieszka i Wojtek ze "ŚOPW" świętowali 5. rocznicę

Kuchnia na zimowe szaleństwa. "Proteiny są dla nas niesamowicie ważne"
Materiał promocyjny

Kuchnia na zimowe szaleństwa. "Proteiny są dla nas niesamowicie ważne"

Lekarze alarmują: to tykają bomba. Codziennie mamy z tym do czynienia

Lekarze alarmują: to tykają bomba. Codziennie mamy z tym do czynienia

Atuty województwa śląskiego. Tu warto przyjechać w każdą porę roku. "Jesteśmy gościnnym regionem"
Materiał promocyjny

Atuty województwa śląskiego. Tu warto przyjechać w każdą porę roku. "Jesteśmy gościnnym regionem"

Cellulit nie musi być problemem. Sprawdź, jak skutecznie się go pozbyć

Cellulit nie musi być problemem. Sprawdź, jak skutecznie się go pozbyć

Jak przygotować rzeczy do sprzedaży na Vinted?
Materiał promocyjny

Jak przygotować rzeczy do sprzedaży na Vinted?

Marcin Prokop wyznał, jaki jest jego najcenniejszy talent. "Dość dobrze go wykorzystuję"

Marcin Prokop wyznał, jaki jest jego najcenniejszy talent. "Dość dobrze go wykorzystuję"

Taneczna rozgrzewka na stoku. Akcja #DDdance i Projekt Zima

Taneczna rozgrzewka na stoku. Akcja #DDdance i Projekt Zima

Julia Wieniawa zdecydowała się na szczere wyznanie. "Usiadłam i rozpłakałam się"

Julia Wieniawa zdecydowała się na szczere wyznanie. "Usiadłam i rozpłakałam się"

Nowy rok, nowe… wnętrze. Rusza nowy program w Dzień Dobry TVN - Sposób na wnętrze! Weź udział w castingu
Materiał promocyjny

Nowy rok, nowe… wnętrze. Rusza nowy program w Dzień Dobry TVN - Sposób na wnętrze! Weź udział w castingu

Czego mężczyźni oczekują od kobiet?

Czego mężczyźni oczekują od kobiet?

Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

"Detektywi" i pies, który im pomaga. "To jest gwiazda tego serialu"

"Detektywi" i pies, który im pomaga. "To jest gwiazda tego serialu"

Uczniowie w wyjątkowy sposób pożegnali szkolną sekretarkę. "Serce zostawiła w ekonomiku"

Uczniowie w wyjątkowy sposób pożegnali szkolną sekretarkę. "Serce zostawiła w ekonomiku"

Czterodniowy tydzień pracy w Polsce. Czy pomysł ma szansę wejść w życie?

Czterodniowy tydzień pracy w Polsce. Czy pomysł ma szansę wejść w życie?

Kultowi bohaterowie "Samych swoich" powracają na ekrany. "To zupełnie inna historia"

Kultowi bohaterowie "Samych swoich" powracają na ekrany. "To zupełnie inna historia"

Oszpecała córkę żrącą substancją? Dziecko straciło część ucha

Oszpecała córkę żrącą substancją? Dziecko straciło część ucha

E-sklep TVN. Co jest w ofercie? "Widzowie poczują się częścią czegoś większego"
Materiał promocyjny

E-sklep TVN. Co jest w ofercie? "Widzowie poczują się częścią czegoś większego"

Rok przestępny - magiczny czy pechowy? Według niektórych może być rokiem wojny

Rok przestępny - magiczny czy pechowy? Według niektórych może być rokiem wojny

To one nauczą uczestników "Czas na Show. Drag Me Out" sztuki performensu

To one nauczą uczestników "Czas na Show. Drag Me Out" sztuki performensu

Partnerka Artura Szpilki była ofiarą przemocy. "Miałam nóż na gardle, dosłownie"

Partnerka Artura Szpilki była ofiarą przemocy. "Miałam nóż na gardle, dosłownie"

To miała być niezapomniana impreza. Zakończyła się płaczem dzieci i przyjazdem policji

To miała być niezapomniana impreza. Zakończyła się płaczem dzieci i przyjazdem policji

Jednego dnia został tatą 4 dzieci i stracił żonę

Jednego dnia został tatą 4 dzieci i stracił żonę

Tabletka "dzień po" to bomba hormonalna? Lekarz rozwiewa wątpliwości

Tabletka "dzień po" to bomba hormonalna? Lekarz rozwiewa wątpliwości

"The Traitors. Zdrajcy". Jakie są reguły nowego programu TVN?

"The Traitors. Zdrajcy". Jakie są reguły nowego programu TVN?

Robisz zdjęcia telefonem? W tych miejscach będzie cię to słono kosztować

Robisz zdjęcia telefonem? W tych miejscach będzie cię to słono kosztować

Substancje psychoaktywne, kradzieże, seks

Substancje psychoaktywne, kradzieże, seks

"The Traitors. Zdrajcy". Poznaj interesujących uczestników nowego programu

"The Traitors. Zdrajcy". Poznaj interesujących uczestników nowego programu

#DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas

#DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas