Stracił narzeczoną w trzęsieniu ziemi. Niedługo mieli się pobrać. "Otworzyłem worek i pocałowałem ją w czoło"

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
tvn24.pl
zawalone domy po trzęsieniu ziemi

Wciąż rośnie liczba ofiar trzęsienia ziemi, które 6 lutego nawiedziło Turcję oraz Syrię. Jedną z nich jest młoda kobieta o imieniu Gulcin. Dziewczyna za dwa miesiące miała wyjść za mąż. - Planowałem ubrać ją w suknię ślubną, ale teraz ubiorę ją w całun pogrzebowy - powiedział zdruzgotany narzeczony, który na hali sportowej zidentyfikował leżące wśród innych zwłok ciało ukochanej.

Trzęsienie ziemi w Syrii. Mężczyzna pożegnał narzeczoną

Jak podaje tvn24.pl, Yunus Emre Kaya to 24-letni pracownik przemysłu tekstylnego, który za dwa miesiące miał wziąć ślub ze swoją partnerką Gulcin. Mężczyzna poznał ukochaną tuż po odbyciu służby wojskowej. Dziewczyna miała wtedy zaledwie 16 lat.

Narzeczeni planowali pobrać się we wrześniu 2022 roku, jednak ze względu na wyjazd ojca Gulcin za granicę przełożyli ceremonię na kwiecień 2023 roku. Niestety, uroczystość ostatecznie nie dojdzie do skutku, ponieważ przyszła panna młoda zginęła pod gruzami zawalonego w wyniku trzęsienia ziemi budynku.

 - Mówiła: Emre, mam przeczucie, że tym razem też nie uda nam się zorganizować ślubu. (...) Planowałem ubrać ją w suknię ślubną, ale teraz ubiorę ją w całun pogrzebowy - powiedział mediom ocalały narzeczony.

Żałoba

O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznejDzień Dobry TVN
wideo 2/3

Życiowa tragedia Yunusa Emre Kaya i Gulcin (tak jak i reszty osób poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji) rozpoczęła się 6 lutego nad ranem. Mężczyzna obudził się tuż po godz. 4, gdy poczuł pierwsze wstrząsy. Wyprowadził swoją matkę z budynku i pobiegł wprost do mieszkającej w innej dzielnicy ukochanej. Po 10 minutach dotarł pod zawalony dom Gulcin i zobaczył krzyczących, przygniecionych gruzami ludzi. Później dowiedział się, że zarówno dziewczyna, jak i jej siostra zginęły na miejscu.

24-latek musiał zidentyfikować ciało narzeczonej, które zostało przeniesione na halę sportową i ułożone obok zwłok innych ofiar. - Pocałowałem ją w czoło, otworzyłem worek i pocałowałem - powiedział roztrzęsiony mężczyzna. - Wyobraź sobie, że ktoś związał ci ręce i nogi, i nie możesz wstać. Nie ma jedzenia, wody, powietrza. Oto jaki jestem. Jestem jak chodzący trup - dodał.

Liczba ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii

Bilans ofiar trzęsienia ziemi, które 6 lutego nawiedziło południowo-wschodnią Turcję oraz północną Syrię, z godziny na godzinę jest coraz bardziej tragiczny. Mimo akcji ratunkowej podjętej również przez wysłane z innych krajów specjalistyczne grupy poszukiwawcze, trudno powstrzymać śmiercionośne skutki kataklizmu i dotrzeć do wszystkich uwięzionych pod gruzami ludzi. Działań służb nie ułatwiają także trudne warunki pogodowe - śnieg i mróz.

Na chwilę obecną [09.02.2023 r. godz. 8.30] strona turecka poinformowała o ponad 12 tysiącach ofiar śmiertelnych, natomiast w Syrii śmierć poniosło prawie trzy tysiące osób. Liczby te wciąż mają rosnąć.

Więcej informacji na stronie tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: cenkertekin/Getty Images, TVN24

Pozostałe wiadomości