Gorące tematy

Opony całoroczne - czy warto w nie zainwestować?

Gorące tematy

Autor:
Daria
Pacańska
Opony całoroczne – czy warto w nie zainwestować?

To ostatni dzwonek na to, żeby zmienić opony z letnich na zimowe. Nawet jeśli nie ma śniegu, to droga pokryta jest szadzią, przez co można wpaść w poślizg. Czy warto inwestować w opony całoroczne? O tym w Dzień Dobry TVN mówił dziennikarz motoryzacyjny Adam Kornacki.

Opony całoroczne

To, jakie opony zakładamy w naszym aucie, zależy od tego, w jaki sposób i gdzie jeździmy. Jak tłumaczył Adam Kornacki, to trochę tak, jak z autami elektrycznymi. Nie są dla wszystkich i nie są do wszystkiego.

- Opona to jest bardzo skomplikowane urządzenie, na dany kraj, na dany kontynent, na dany rynek. One się różnią klockiem bieżnika - wyjaśniał dziennikarz motoryzacyjny.

Opony całoroczne muszą spełnić bardzo dużo różnych zadań. Powinny być odpowiednie na suchą nawierzchnię, błoto, śnieg czy deszcz.

- Ci, którzy robią małe przebiegi, mieszkają w miastach lub na przedmieściach, którzy nie jeżdżą dużo w góry, którzy nie koniecznie wybierają się na narty - wyliczał gość Dzień Dobry TVN.

Jakie opony wybrać?

Opony całoroczne będą zdecydowanie dużo lepsze w okresie zimowym niż letnie. Sprawdzą się nawet na wąskich uliczkach, gdzie zalega śnieg.

- Samochody mamy teraz coraz bardziej elastyczne. Nie musimy wkręcać samochodu na wysokie obroty, żeby przyspieszyć, czyli nie zrywamy tej przyczepności aż tak często, nie musimy aż tak o nią walczyć - wskazywał Adam Kornacki.

Na oponach całorocznych możemy jeździć, aż się zużyje. Zaleca się, by po pięciu latach zacząć myśleć o wymianie.

Więcej na ten temat dowiesz się w naszym materiale wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości