Był na pierwszej linii frontu. Dziennikarz zaprasza na reportaż "Twierdza Bachmut"

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Życie mieszkańców Bachmutu
Życie mieszkańców Bachmutu Dzień Dobry TVN
wideo 2/17

Wojna w Ukrainie trwa od ponad roku, a jej tragiczne skutki nadal szokują cały świat. Reporter "Superwizjera" Michał Przedlacki opowiedział w Dzień Dobry TVN o swojej pracy nad najnowszym reportażem, który przedstawia dramatyczne wydarzenia z obrony Twierdzy Bachmut. Kiedy i gdzie można obejrzeć ten dokument?

Obrona Twierdzy Bachmut

Michał Przedlacki to reporter "Superwizjera", który pracę dokumentalisty wykonuje od blisko 18 lat. Doświadczony dziennikarz przebywał w Bachmucie ponad miesiąc, by uwiecznić dramatyczne starcia wojsk ukraińskich z Rosjanami na tamtym terenie. Reporter wyjaśnił w Dzień Dobry TVN, dlaczego zdobycie tej twierdzy jest tak istotne dla żołnierzy Władimira Putina.

- Zajęcie Bachmutu przez Rosjan pozwoliłaby Rosjanom wyjść na drogę bezpośrednio zagrażające dwóm największym twierdzom na Donbasie. [...] Pozwoliłoby mówić, że swoje cele wojskowe udało się osiągnąć – tłumaczył Michał Przedlacki.

"Superwizjer". Gdzie i kiedy oglądać?

Michał Przedlacki, mimo iż na własne oczy widział dramatyczne sceny obrony ukraińskich terenów, wierzy, że naszym wschodnim sąsiadom uda się obronić Twierdzę Bachmut, którą reporter nazywa ukraińskim Westerplatte. Dziennikarz spędził długie tygodnie na froncie i jak przyznaje - to czego doświadczył bardzo zmieniło jego podejście do życia.

- Wojna zbliża ludzi, bycie na pierwszej linii przez wiele tygodni zbliża do siebie, oczywiście - stwierdził dziennikarz.

Najnowsze wydanie "Superwizjera" - "Twierdza Bachmut" można obejrzeć 26 marca 2023 roku o 22:40 w stacji TVN oraz na platformie TVN24 GO.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz więcej:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości