Zwierzęta

Prezent świąteczny dla psa. Co wybrać?

Zwierzęta

Autor:
Dagmara
Olszewska
Prezent dla psa

Z roku na rok zwiększa się nasza wrażliwość wobec zwierząt. Nic więc dziwnego, że w okresie świątecznym wzrasta zainteresowanie zabawkami i smakołykami, które wręczamy naszym pupilom na Boże Narodzenie tak, jak pełnoprawnym członkom rodziny. Przedstawiamy pomysły na podarunki, z których ucieszy się każdy psiak.

Czy zwierzęta lubią święta?

Psy nie przepadają za świętami Bożego Narodzenia. Niestety, grudzień to czas, w którym większość osób całkowicie zmienia swój dotychczasowy tryb życia. Więcej pracujemy, jesteśmy w ciągłym ruchu, sprzątamy, gotujemy, ubieramy choinkę. Psy czują, że jesteśmy zestresowani, podenerwowani czy przemęczeni. Dodatkowo, mamy znacznie mniej czasu na wspólne zabawy i spacery. Zwłaszcza, że nie każdemu jest w smak wystawać długo na mrozie, szczególnie gdy za oknem szybko robi się ciemno.

Zwierzęta też chcą mieć święta
Zwierzęta też chcą mieć święta Źródło: Dzień Dobry TVN

Pierwszym prezentem, który możemy wręczyć naszemu psu, jest poczucie bezpieczeństwa. W święta w wielu domach pojawia się jemioła i wilczomlecz nadobny znany jako gwiazda betlejemska. Te dwie rośliny, choć są piękne i kojarzą się z Bożym Narodzeniem, są dla zwierząt silnie trujące.

Prezent świąteczny dla psa

O psach mówi się, że są dodatkowymi członkami rodziny. Nic więc dziwnego, że chcemy obdarować je gwiazdkowymi prezentami. Pierwsza myśl, jaka wielu osobom przychodzi do głowy to wizyta w sklepie zoologicznym i wybranie nowej zabawki. Warto jednak się zastanowić, czy kolejna piłeczka faktycznie uszczęśliwi psa. 

Jednym ze sposobów na to, by wywołać radosne machanie ogonkiem, będzie wykonanie smakołyków. Psy to prawdziwe łasuchy, które w okresie świątecznym przeżywają prawdziwe katusze, czując piękne zapachy potraw, których nie powinny jeść. Możemy więc wykonać smaczki, ciasteczka, czy paszteciki, które idealnie sprawdzą się jako gwiazdkowy prezent i nagroda.

Przepis na psie smakołyki

Psy często cierpią na różne alergie i nie mogą spożywać konkretnych mięs, czy ryb. Do wykonania smakołyków możemy więc wykorzystać marchewkę, która jest często pierwszym warzywem wprowadzonym do psiej diety. Oprócz tego potrzebujemy jeszcze tylko szklanki mąki pszennej i 50 ml maślanki lub kefiru.

Jedną, dużą marchew należy zetrzeć na tarce na dużych oczkach. Następnie dodajemy mąkę oraz maślankę lub kefir i dokładnie mieszamy. Gdy składniki się połączą, zagniatamy ciasto i rozwałkowujemy. Z powstałej masy możemy wykroić lub wyciąć za pomocą foremek odpowiednie kształty ciasteczek. Tak przygotowane smakołyki należy piec przez 13 min w 190°C. Przysmak należy podać po całkowitym ochłodzeniu. Z takiego prezentu ucieszy się każdy czworonożny przyjaciel.

Zobacz także:

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: Fot. svetikd/ Getty Images

Pozostałe wiadomości