Ogród

Nie masz ręki do roślin? Postaw na niezniszczalną trawę ozdobną

Ogród

Aktualizacja:

Sezon ogrodowy w pełni, a na tarasach, balkonach i działkach pojawiają się letnie okazałości. Obok kolorowych kwiatów, krzewów czy drzew także trawy ozdobne. Dlaczego warto wziąć je pod uwagę, w Dzień Dobry TVN opowiedziała florystka Jolanta Sowa.

Jakie są rodzaje traw ozdobnych?

Natura oferuje nam wiele piękna i różnorodności. Wśród traw ozdobnych wyróżnić możemy kilka odmian. Najpopularniejsze to jednak: proso rózgowate, spartyna grzebieniolistna, trzciniak, kostrzewa srebrna, red baron, śmiałek oraz trawy pampasowe i miskanty czyli te zakończone pędzelkami.

Trawy pampasowe są trudne w uprawie, bo jest to egzotyka, natomiast wszystkie inne są łatwe w pielęgnacji

– powiedziała specjalistka.

Ponadto trawy można traktować jako rośliny wieloletnie, wystarczy ściąć je na wiosnę, by latem cieszyć oko powielającymi na wierze roślinami.

Jak pielęgnować trawy ozdobne?

Trawy pielęgnuję się łatwo i są wręcz niezniszczalne. Nasza specjalistka przyznała, że tak naprawdę na otwartej przestrzeni podlewa je niebo. Ponadto ich cechą charakterystyczną jest wytrzymałość, która sprawia, że, nawet gdy przez jakiś czas nie dostaną wody, i tak sobie poradzą. W sytuacji, gdy trawy stawiamy na balkonie pod zadaszeniem, nawadniamy je 3 razy w tygodniu.

- Nie trzeba ich specjalnie niczym zasilać, nawozić. Trawy są fajne o tyle, że się nie sypią. Są naprawdę małoobsługowe – powiedziała.

Tym, o czym jednak warto pamiętać, jest sposób sadzenia traw. Muszą być one głęboko wsadzone do ziemi – na około 40 cm – ze względu na długi system korzeniowy. Co więcej, idealnie będą się komponować w otoczeniu bylin takich jak stokrotka azjatycja, pelargonia, dala czy rumianek.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Kwitnące i jadalne kwiaty w twoim ogrodzie lub na balkonie. Porady ogrodnika

Szukała zajęcia po urodzeniu dziecka. Dziś jej wyroby sprzedawane są na całym świecie. "Wszystkie kwiaty zbieram sama"

Czy warto kupować kwiaty w dyskontach? "Taką roślinę trzeba poddać kwarantannie"

Autor: Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości