Artykuł z cyklu ''Fisher Price. Let's be kids!'' strona główna cyklu
Let's be kids!

Pierwsze hobby malucha. Jak rozwijać zainteresowania dzieci?

"Bawimy się w pierwsze hobby malucha"

Let's be kids!

Pierwsze hobby malucha. Jak rozwijać zainteresowania dzieci?

"Bawimy się w pierwsze hobby malucha"

Niektóre dzieci tańczą, inne śpiewają, jeszcze inne chwytają za grabki i chcą dbać o ogród. Pedagodzy są zgodni – każda pasja jest cenna dla rozwoju dziecka. Jak więc poszerzać hobby maluchów?

Każdy z nas ma różne zainteresowania. Mają je także nasze dzieci. Hobby to niezwykle wartościowy element życia każdego człowieka. Popycha go do przodu, pozwala się rozwijać, patrzeć szerzej. I chociaż na przestrzeni lat zainteresowania mogą się zmieniać, nie ma wątpliwości, że już od najmłodszych lat powinny być rozwijane.

Pierwsze hobby

Najważniejsze, żeby hobby sprawiało radość naszym pociechom. Oczywiście nauka idąca za nim jest niezwykle ważna, ale schodzi na drugi plan przy zabawie. Zainteresowania mają rozwijać osobowość, intelekt, ale także mają sprawiać przyjemność. Rodzice powinni wspierać dziecko i kierować na właściwe tory. Niekiedy jest tak, że malec widząc jak mama albo tata pracuje w ogrodzie, chce chwycić za grabki. Dzieci od najmłodszych lat interesują się światem przyrody. Są ciekawe listków i kwiatków. Czasami zdarza się tak, że rodzice nie są w stanie dokładnie wytłumaczyć pociechom, jakie procesy zachodzą w przyrodzie. Wtedy z pomocą mogą przyjść zabawki edukacyjne, takie jak Ogródek Malucha Fisher Price. Podczas zabawy kolorowym ogródkiem, dzieci uczą się nazw owoców i warzyw oraz poznają pierwsze cyferki za sprawą edukacyjnych piosenek, dźwięków i wypowiedzi. Aktywizujące elementy, takie jak świecące słoneczko czy otwierana łupinka groszku, pomagają rozwijać zręczność. Połączenie nauki i zabawy daje świetne efekty, które w tym przypadku są gwarantowane.


Sama nie jestem w stanie przetłumaczyć wszystkich procesów, które zachodzą w przyrodzie, Gabrysi na jej dziecięcy język. Dlatego wspierają mnie w tym zabawki edukacyjne. Tutaj świetnie sprawdza się Ogródek Malucha. Są tam różne poziomy. Zabawka rośnie razem z dzieckiem 

-  powiedziała Daria Diering-Kurdyk, której 20-miesięczna córeczka zafascynowała się przyrodą i pomaga swojej mamie w pracach ogródkowych.

Zobacz materiał:

"Bawimy się w... ogrodnika"

Zabawy ruchowe

Nic tak nie pomaga się wyszaleć, jak zabawa na świeżym powietrzu. Często zdarza się tak, że maluchy cierpią na nadmiar energii. Warto ją rozładować przez angażowanie dzieci w proste zabawy ruchowe na dworze. Skakanie, bieganie, a może taniec? Dodatkowej przyjemności dostarczy na przykład puszczanie baniek mydlanych. Rodzice powinni zadbać o to, żeby zabawy ruchowe dla najmłodszych miały proste zasady i przede wszystkim sprawiały dużo radości. Sport, który w życiu człowieka jest od najmłodszych lat, w przyszłości przyniesie same korzyści. Jeżeli twoje dziecko lubi tańczyć, pozwól mu rozwijać się w tym kierunku. Jeżeli lubi grać w piłkę, graj razem z nim.

Odkrywamy świat

Już od najmłodszych lat dzieci są ciekawe świata. Co się kryje za zakrętem, a co w trawie piszczy? Oglądając bajki, wprost marzą o biwaku. Świetnym pomysłem na rozwijanie dziecięcych pasji, jest przygotowanie domowego obozowiska. Być może za parę lat ta pasja rozwinie się dalej, a mali biwakowicze staną się dorosłymi podróżnikami. Odkrywać okolicę pomoże Latarenka Odkrywcy. Zabawka ma dwa tryby działania, światełka w różnych kolorach oraz wesołe piosenki i wypowiedzi, które wprowadzają małych podróżników w świat pełen niezwykłych przygód i kolorów. Wygodny uchwyt do przenoszenia nie sprawi żadnego problemu, a wręcz przeciwnie. Pozwoli poczuć się twojemu dziecku jak prawdziwy odkrywca.

Zabawki działają jak takie ziarenka ogniskujące zdobywaną przez dziecko wiedzę, ale i wykonywane przez dziecko czynności. Jak zaczynasz coś robić, to stopniowo stajesz się w tym coraz lepsza i sprawia ci to coraz większą przyjemność

- o kształtowaniu się pierwszych zainteresowań mówiła Aleksandra Piotrowska, ekspertka Fisher Price i psycholożka dziecięca.


Zobacz też:

Pierwsza podróż z maluchem? Sprawdź, jak się do niej przygotować

Jak wesprzeć rozwój mowy dziecka? Może w tym pomóc interaktywna zabawka

Rytm snu u niemowlaka. Jak ułatwić dziecku zasypianie?

Reporter: Małgorzata Fall

Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
54
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0