Czaty

Koronawirus i prawo. Mecenas Przemysław Ligęzowski odpowiada na pytania

Przemysław Ligęzowski

Tomasz Urbanek/East News

Czaty

Koronawirus i prawo. Mecenas Przemysław Ligęzowski odpowiada na pytania

Przemysław Ligęzowski

Tomasz Urbanek/East News

Przez zagrożenie koronawirusem władze odwołują zajęcia w szkołach. Co w tej sytuacji mają zrobić rodzice? Jakie mają prawa? Na te i inne Wasze pytania odpowiada mec. Przemysław Ligęzowski. Przyłączcie się do rozmowy na czacie od 8:00 do 10:30. 

Co sądzisz o tym artykule?
101
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
18
09.06.2020
Magdalenahhp7
Buongiorno! Myślę sobie, że Pan Marcin siedział sobie gdzieś na Sycylii obok Lady Gagi, której korzenie właśnie stamtąd pochodzą ☀️
26.05.2020
Mariolazvjy
Dzień dobry. Dziś prognoza pogody chyba życzeniowa z okazji Dnia Matki. W gdańsku ciężkie ołowiane chmury i 10 stopni. Co na to pani Pogodynka:)
25.04.2020
Monikabjxw
Witam, zaklad zatrudnia 150os.Kobiety sa na opiece. Pracodawca wedlug zus powinien nam wyplacic z swoich zasobow za opieke. A przedstawiajac dokumenty w zus (ze nam juz wyplacil za opieke) dostanie zwrot. Natomiast pracodawca nie wypłacił nam za opieke i nie wyolaci no nie ma pieniedzy. W zusie na infolinii nic nie chca powiedziec bo to pracodawca sklada dokumenty i pieniadze za moja opieke dla mnie zostaną najpierw wyplacone jemu a pozniej on mi je na konto przeleje. Co zrobic skoro on nie ma pieniedzy zeby wyplacic?
10.04.2020
Kuba
witam
czy można wyjść z dzieckiem na 10 lub 20 min przed blok?
08.04.2020
Piotr
Ja mam takie pytanie . Wróciłem z wielkiej Brytanii 13 marca od 14 zostały zamknięte granice . Nie mogę wrócić do pracy. Więc pytanie brzmi czy mogę się starać o jakąś finansowa pomoc od państwa ?
27.03.2020
Samotna
A co z ekspedentkami sklepów spożywczych one też mają rodziny onich nie ma mowy na żadnym kanale też są narażone sllychac tylko lekarzy pielegniarki my musimy chodzić do pracy
26.03.2020
Ewa
Co z osobami zarejestrowanymi w Urzedzie pracy bez prawa do zasilku,czy sa pozostawieni samym sobie
23.03.2020
Ala
Mam pytanie jestem kasjerka małego sklepu ale to nie zmienia faktu iż mam bardzo dużo klientów jak mam się chronić przed wirusem skoro szef dał mi tylko rękawiczki i środek do dezynfekcji od klientów dzieli mnie lada prawie metrowa ale i tak klient się pochyla żeby mi podać towar albo ja żeby sama.se wziąć towar głównymi klientami są hm. Pijaczki gdzie przychodzą żeby skupić butle po piwie nie chciałam tego robić ale dla szefa to zarobek i mówił że mimo wszystko mam skupywac butle gdzie nie wiem kto to pił ... mało tego nie mam żadnej izolacji przed klientem ponieważ szef stwierdził że kleks nie jest wogole potrzebna boję się bo mam małe dziecko w domu .Co mam robić A pracować muszę
18.03.2020
Wiola
Witam. Co z ludźmi, którzy np wynajmują mieszkania a będą musieli przebywać na kwarantannie, co się z tym wiąże - nie pójdą do pracy- nie będą mieli z czego zapłacić za wynajem mieszkania. Osoba fizyczna, która wynajmuje takie mieszkanie będzie chciała otrzymać należności za wynajem... Co wtedy.,? O tym się nie mowi- jak zwykle ucierpią najbiedniejsi...
16.03.2020
Dzoana
Ja mam pytanie odnośnie kwarantanny. Sąsiad wrócił z Niemiec I jest objęty niby kwarantanna. A jego żona ma normalnie chodzić do pracy I jest objęta tylko dozorem.
Jeśli ma wirusa A wrócił z najbardziej zainfekowanego regionu to na logikę żona którą z nim mieszka może roznosic tego wirusa. A sanepid nie ma na to procedur
15.03.2020
****
Dzień dobry chciałam się dowiedzieć w sprawie rzekomych 13 pacjentów którzy wyzdrowieli. Liczba zarazonych by się zmniejszyła a tak się nie stało, tym bardziej że pacjent 0 jest jeszcze zarazony że szpitala nie wyszedł więc skąd ta wspaniała 13 się wzięła i to w Polsce?????????????
15.03.2020
Sylwia WCh
Witam. Mieszkam koło lasu. Dziś jest piękna pogoda.Czy mogę wyjść z dziećmi dotlenić się?
14.03.2020
Motomen
a co z autostradami i Paniami tam pracującymi które są w stanie zarazić połowę populacji w Polsce przenosząc wirus na rękawiczkach i częstując nim następnych ?
12.03.2020
rodzic
Dzień dobry, czy 14 dni zasiłku opiekuńczego z powodu zamknięcia szkół można wziąć z mężem w podziale po 7 dni każdy (pierwszy tydzień maż a drugi tydzień ja) ?
12.03.2020
Wicxq
Jak wygląda sytuacja z wyjazdami na rehabilitacje przyznanej przez ZUS? Turnus zaczyna się od 14.03 na Mazury
11.03.2020
On
Witam nie dawno wróciłem z Niemiec po paru dniach dostałem takie objawy jak kaszel i duszności, czy może być to związane z koronawirusem ?
11.03.2020
kucharka
Dzień dobry jestem pracownikiem kuchni w Szkole Podstawowej, czy na ten czas zamknięcia szkół przysługuje mi wynagrodzenie, oraz czy jest taka możliwość że dyrektor może kazać przychodzić do pracy mimo decyzji o zamknięciu placówki
11.03.2020
Wrocław88
Czy kobiety w ciąży są narażone bardziej na zakażenie wirusem? Czy powinny przestrzegqc jakiś dodatkowych zaleceń i jakich?
Rozwiń wszystkie komentarzy