Zdrowe odżywianie

13-letnia Zuzia pojechała na turnus odchudzający. Ile schudła dziewczynka?

Zdrowe odżywianie

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Magda Nabiałczyk
(Od)wagi dzieciaki – Zuzia zaczyna gubić kilogramy
(Od)wagi dzieciaki – Zuzia zaczyna gubić kilogramyDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Zuzia ma trzynaście lat i zmaga się z otyłością. Pierwszego lutego dziewczynka przyjechała do uzdrowiska w Ciechocinku, na turnus odchudzający. Jak sobie radzi? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Zuzia walczy z otyłością

13-letnią Zuzię z Gdyni poznaliśmy w styczniu, kiedy wraz z mamą opowiedziała nam swoją historię walki z otyłością. Pierwszego lutego nastolatka przyjechała do Ciechocinka na turnus odchudzający. - Zuzia przyjechała dwa tygodnie temu. Bardzo ładnie realizuje program. (...) Są to masaże podwodne, hydromasaże, ćwiczenia na siłowni, na sprzęcie, z dużym wydatkiem energetycznym, basen solankowy - mówiła Zuzanna Kościukiewicz, ordynator Szpitala Uzdrowiskowego nr III w Ciechocinku.

Jak Zuzia radzi sobie na turnusie? - Trochę jej się dłużyło na początku, ale ogólnie nie miała takich momentów, że chce wracać, że jej tu źle, więc jest zadowolona. Chętnie chodzi na te wszystkie zabiegi - mówiła pani Patrycja, mama Zuzi.

Ile kilogramów zgubiła już Zuzia?

Warto dodać, że dziewczynka poza zabiegi ma też zajęcia szkolne. - Ma normalny plan lekcji, tak jakby do szkoły chodziła. Ważne jest, że są stałe godziny posiłków. To jest bardzo ważne. W domu też będziemy tych godzin pilnować - mówiła pani Patrycja. Czy Zuzi smakuje jedzenie serwowane na turnusie? - Jedzenie jest bardzo dobre. Myślałam, że będzie gorzej, ale przyzwyczaiłam się do tej diety - mówiła dziewczynka.

Do tej pory 13-latka straciła 3,5 kilograma. - Ona bardzo chce, jest bardzo zmotywowana przez inne dzieci. Jest bardzo dobrze nastawiona psychicznie. Myślałam, że będzie gorzej, że będzie bardziej tęskniła, że będzie chciała wrócić, że będzie chciała, żeby ją stąd zabrać - mówiła pani Patrycja.

Czy po powrocie z turnusu dziewczynka będzie przestrzegała diety? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Magda Nabiałczyk

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości