Odstawiła popularny składnik. "Brzuch z miesiąca na miesiąc naturalnie spadał"

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Słodko-gorzkie uzależnienie
Słodko-gorzkie uzależnienie Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Cukier znajduje się praktycznie w każdym produkcie spożywczym. Choć sam w sobie nie jest aż tak groźny, to jedzony w nadmiarze może doprowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem. Jak bardzo może być niebezpieczny? Czy można całkowicie wyłączyć go z diety? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała psychodietetyczka Katarzyna Błażejewska-Stuhr oraz Magda Suzy Suzynowicz, która zrezygnowała z cukru.

Rezygnacja z cukru - czy jest możliwa?

Magda Suzy Suzynowicz zrezygnowała z cukru ze względów zdrowotnych. - Lekarze stwierdzili podejrzenie nowotworu żuchwy. Z dnia na dzień odrzuciłam ten cukier, bo się wystraszyłam. Pomyślałam, co ja dla siebie mogę zrobić, żeby sobie pomóc. Naukowo jest udowodnione, że cukier nakręca nowotwór. Pomyślałam, że jeśli odrzucę od razu, to sobie jakoś pomogę - wspominała w Dzień Dobry TVN Magda Suzy Suzynowicz.

Porady dietetyków

Czy makaron tuczy?
Czy makaron tuczy?Dzień Dobry TVN
wideo 2/12

Mimo że kolejne badania wykazały, że zmiany wykryte u kobiety nie mają charakteru nowotworowego, to pozostała przy swoim postanowieniu. Pani Magda wyznała, że rezygnacja z cukru nie była dla niej łatwa. - Byłam totalnie uzależniona od cukru. Mogłabym żywić się - wtedy - wyłącznie cukrem. Tabliczka czekolady naraz to nie był żaden problem. Pączek? Jeżeli już to trzy - tłumaczyła.

Nasza rozmówczyni wyznała, że po tym, jak odstawiła cukier, jej ciało zaczęło się zmieniać. - Miałam głównie problem z okolicą brzucha i po prostu ten brzuch z miesiąca na miesiąc naturalnie spadał - powiedziała.

Co się dzieje, jeśli jemy za dużo cukru?

- Można to zobaczyć nawet na skórze. Mówi się o tzw. skórze cukrowej, która jest cienka, ze zmarszczkami, osłabiona, z dużą ilością wyprysków, ponieważ bakterie bardzo lubią cukier i się nim odżywiają, więc wszelkiego rodzaju wypryski pojawiają się na skórze i trudniej jest je zagoić - tłumaczyła Katarzyna Błażejewska-Stuhr w Dzień Dobry TVN.

Trzeba jednak podkreślić, że nadmiar cukru jest niezdrowy nie tylko dla skóry, ale dla całego organizmu. - Bardzo szkodzi wszystkim drobnym naczyniom krwionośnym, co my, widzimy np. pod oczami. Uszkodzeniu ulegają również naczynia krwionośne w nerkach, stopach, czy w oczach - powiedziała psychodietetyczka.

Do czego może jeszcze doprowadzić nadmierne spożywanie cukru? Jak go odstawić? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości