Sport i fitness

Dorota Gardias uczy się grać w golfa. "Ten sport jest dla każdego"

Sport i fitness

Reporter:
Dorota Gardias
Gramy w golfa
Gramy w golfa Dzień Dobry TVN
wideo 2/15
Dzień Dobry TVNGramy w golfa

Majówka to czas, który sprzyja aktywnościom fizycznym i nauce nowych rzeczy. Na własnej skórze przekonała się o tym Dorota Gardias, która pod okiem instruktorów Wojciecha Chylińskiego i Konrada Śmigielskiego uczyła się gry w golfa w Sobieniach Królewskich. Czy to był owocny debiut?

Nauka gry w golfa w Sobieniach Królewskich

Dorota Gardias po raz pierwszy w życiu uczyła się gry w golfa. Instruktorzy Wojciech Chyliński i Konrad Śmigielski wprowadzali ją w tajniki tej dyscypliny.

- W torbie golfowej możemy mieć maksymalnie 14 kijów. Kij hybrydowy jest raczej przeznaczony do długich uderzeń. Ja czy kolega moglibyśmy nim zagrać około 200 metrów. W torbie mamy też kij driver, ulubiony kij większości golfistów. Możemy nim uderzyć dalej i sprawia nam największą frajdę. To najdłuższy i największy kij w torbie - tłumaczył Wojciech Chyliński.

Po krótkiej lekcji teorii przyszedł czas na praktykę. - Stajemy sobie wąziutko, równolegle do strzału uderzenia. Chwytamy kij lewą ręką na górze, dokładamy prawą na dole. Uginamy troszeczkę kolana. Przykładamy kij tuż za piłką i ruchem wahadłowym, ograniczając pracę nadgarstków, próbujemy leciutko uderzyć sobie do dołka - wyjaśnił instruktor.

Golf sportem dla każdego

Jak podkreślają trenerzy, golf jest sportem, który pomaga zrzucić zbędne kilogramy i każdy może go uprawiać. - Przy rundzie golfa, przejściu 18 dołków, pokonujemy ok. 10 kilometrów pieszo, często nosząc torbę lub pchając wózek golfowy - podkreślił Konrad Śmigielski, który tygodniowo przechodzi 100 km. - Ten sport jest dla każdego. Starszych, młodszych, kobiet, mężczyzn, dzieci. Każdy może tutaj miło spędzić sobie czas - dopowiedział Wojciech Chyliński.

Na czym polega patowanie? Jak poradziła sobie Dorota Gardias? Zobacz materiał wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Reporter: Dorota Gardias

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości