Morsuje w 8. miesiącu ciąży: "Mam spokój i odciążenie"

Reporter:
Kinga Burzyńska
Wspólne morsowanie Valerjana Romanowskiego i jego ciężarnej partnerki
Wspólne morsowanie Valerjana Romanowskiego i jego ciężarnej partnerkiDzień Dobry TVN
wideo 2/15

Agnieszka Szura i Valerjan Romanovski od lat oddają się zimnym kąpielom. Za miesiąc powitają na świecie syna, który już zdążył posmakować morsowania. Co na to lekarz? Czy zanurzenie w lodowatej wodzie jest bezpieczne dla dziecka? O tym opowiedzieli w rozmowie z Kingą Burzyńską, reporterką Dzień Dobry TVN.

Wspólne morsowanie

Agnieszka Szura i Valerjan Romanovski poznali się nad morzem.

- Na początku się nie lubiliśmy, ale połączyło nas zimno - przyznała z uśmiechem Agnieszka Szura. - Lód nas połączył. Agnieszka mnie zasypywała w lodzie podczas rekordu Guinnessa. Później odkopywała, więc byłem skazany na nią - dopowiedział pół żartem, pół serio Valerjan Romanovski.

Przypomnijmy, że mężczyzna przesiedział przeszło 3 godziny w skrzyni wypełnionej lodem i tym samym ustanowił nowy rekord Guinnessa. Więcej na ten temat w artykule: Stał w lodzie ponad 3 godziny i pobił rekord Guinnessa. "Temperatura mojego ciała wyniosła nawet 33 st. C"

Morsowanie w ciąży

Za miesiąc para powita na świecie syna, który już doświadczył morsowania. Agnieszka Szura od początku ciąży oddaje się zimnym kąpielom.

- Jest to bezpieczne pod warunkiem, że wcześniej to robiliśmy, czyli przed ciążą. Natomiast to też nie jest tak, że mi jest łatwo, bo okazuje się, że moja psychika chce bronić to dziecko i trochę mnie wygania z tej wody. Przy wejściu nigdy nie miałam problemu z bolącymi stopami, a w ciąży nie wiadomo czemu zaczęły mnie boleć, ale wchodzę dalej do wody. Jest to jak najbardziej bezpieczne. Mój lekarz również ma takie zdanie - zapewniła rozmówczyni Kingi Burzyńskiej.

Jak dodała, po wejściu do zimnej wody nie ciągnie ją skóra. - Mam spokój i odciążenie - podkreśliła Agnieszka Szura.

"Moja droga do rekordu"

Valerjan Romanovski w swojej książce opisał m.in., co się dzieje z ludzkim organizmem i psychiką podczas morsowania. Nie zabrakło w niej też wątku o relacji z partnerką. - Wspólnie przygotowywaliśmy się do tego rekordu, trenowaliśmy, więc byłem pod opieką Agnieszki - zaznaczył autor.

Zobacz w materiale wideo, jak morsują rozmówcy Kingi Burzyńskiej.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Reporter: Kinga Burzyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości