Bracia są mistrzami w ciekawej dyscyplinie. "Medal olimpijski jest w zasięgu ich rąk"

Autor:
Maria
Czarniecka
Reporter:
Sylwia Witas
Waleczni bracia
Waleczni bracia Dzień Dobry TVN
wideo 2/15

Wiktor ma 9 lat i jest piątym najlepszym na świecie dziecięcym kickboxerem. Jego starszy brat Wojtek, który ma 12 lat, również uprawia tę dyscyplinę - jest dwukrotnym mistrzem Polski. - Jak zobaczyłem Wiktora, mojego maluszka na mistrzostwach świata, to serce pękało z dumy - przyznał ojciec chłopców Łukasz Gajek w materiale Dzień Dobry TVN.

Wielkie sukcesy

Jak zaczęła się kariera chłopców? Wojciech, gdy miał 6 lat poszedł na trening taekwondo. Spodobało mu się, więc rodzice pomyśleli, że może dołączyć do niego młodszy brat. - Chłopcy zawsze mieli bardzo dużo energii i byli bardzo ruchliwi. Jeździli na rowerze, jeździli na łyżwach, jeździli na nartach, uczyli się pływać - wyliczała Anna Gajek, ich mama. - Bez aktywności fizycznej i sportu nie wyobrażali sobie dnia - dodała.

Później chłopcy spróbowali innej kategorii sztuk walki - kickboxingu. Okazało się, że to ich prawdziwa miłość. Wojtek został podwójnym mistrzem Polski, a Wiktor wyjechał na mistrzostwa świata.

Kickboxing dla dzieci

W październiku ubiegłego roku Wiktor pojechał do Włoch na mistrzostwa świata. Jednak droga do najważniejszych zawodów nie była prosta. Wiktor musiał wygrać wszystkie konkursy w Polsce. - Jak zobaczyłem Wiktora, mojego maluszka na mistrzostwach świata, to serce pękało z dumy - przyznał Łukasz Gajek, szczęśliwy tata chłopców.

Kickboxing to prawdziwa pasja chłopaków. Świetnie radzą sobie na macie nie tylko fizycznie, ale i psychicznie.

- Zawodnik musi być systematyczny, wytrzymały, musi być mocny psychicznie. Wiktor z Wojtkiem mają wszystkie te cechy i dlatego są na takim miejscu, na którym są - na poziomie mistrzowskim - powiedziała Agnieszka Horbatiuk, trenerka chłopaków. - Myślę, że medal olimpijski jest w zasięgu ich rąk - dodała.

Zobacz też:

Autor:Maria Czarniecka

Reporter: Sylwia Witas

Źródło zdjęcia głównego: screen/Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości