Zdrowie

Rosną zachorowania na COVID-19 wśród dzieci. "Możemy spodziewać się tego w Polsce"

Zdrowie

Autor:
Oskar
Netkowski
Paul Biris/Getty ImagesKoronawirus wśród dzieci

Na całym świecie trwają szczepienia przeciw COVID-19. Mimo to ciągle trudno opanować jest pandemię. W USA wśród chorych pojawia się coraz więcej dzieci. Eksperci biją na alarm - podobny schemat może powtórzyć się także w Polsce.

COVID-19 wśród dzieci

Jak podaje Amerykańska Akademia Pedriatryczna, na koronawirusa zachorowało już blisko 5 mln dzieci. Takie dane mówią o tym, że to prawie 15 proc. ogólnej liczby zachorowań. Pięciokrotnie wzrosła także liczba hospitalizacja dzieci z powodu COVID-19.

Co więcej, wskaźniki zachorowań na COVID-19 wśród nastolatków w USA gwałtownie rosną. Niestety taki scenariusz może czekać także Polskę.

Polska: dzieci a COVID-19

Jeżeli chodzi o chorowalność dzieci na COVID1- w Polsce, sytuacja również nie jest zbyt kolorowa. Liczba przypadków w szkołach stale rośnie. W ostatnich dniach na nauczanie zdalne musiała przejść w całości jedna ze szkół w Radomiu, a także pojedyncze klasy w Warszawie i Poznaniu.

- Panuje takie przekonanie, że dzieci nie chorują, że są omijane przez koronawirusa, a to nie jest prawda - mówiła w TOK FM prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska z Katedry Wirusologii i Immunologii UMCS.

- Biorąc pod uwagę to, że w Polsce są dosyć ubogie informacje na temat zachorowań w tej grupie wiekowej, a podobny jest poziom wyszczepienia w Stanach i w Polsce, możemy spodziewać się, że także u nas będzie istotny wzrost zachorowań wśród dzieci - dodała.

Zbliża się koniec sezonu dla nadmorskich kurortów. "Możemy mówić o pewnym odbiciu dla branży turystycznej"
Zbliża się koniec sezonu dla nadmorskich kurortów. "Możemy mówić o pewnym odbiciu dla branży turystycznej"
TVN24/x-news

Zobacz też:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Paul Biris/Getty Images

Pozostałe wiadomości