Wybudziła się ze śpiączki dzięki pomocy ekspertów z Kliniki Budzik. "Jesteśmy pewnego rodzaju wzorem dla innych"

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Szymon Brózda
Wybudzić się ze śpiączki
Wybudzić się ze śpiączki Dzień Dobry TVN
wideo 2/15

Klinika Budzik powstała z myślą o niesieniu pomocy dzieciom i młodzieży. Lekarze i terapeuci z warszawskiej placówki dokładają wszelkich starań, by trafiający pod ich opiekę pacjenci wybudzili się ze śpiączki. Praca specjalistów niejednokrotnie zakończyła się sukcesem. Udowadnia to historia piętnastoletniej Jagody. W Dzień Dobry TVN dziewczynka opowiedziała o swoich doświadczeniach.

Klinika Budzik pomogła Jagodzie i jej rodzinie

Jagoda trafiła do Kliniki Budzik po groźnym wypadku. Dziewczynka miała zaledwie 10 lat, kiedy została potrącona przez samochód. To zdarzenie na stałe zapisało się w pamięci jej bliskich.

- Odniosła olbrzymie obrażenia. Uszkodzony pień mózgu, uszkodzony móżdżek, pęknięta opona mózgowa, złamany obojczyk, załamany oczodół, wątroba - stwierdziła mama nastolatki, Joanna Stasiewicz. Zapewniła też, że to właśnie dzięki pomocy specjalistów z warszawskiej kliniki jej córka wraca do zdrowia, a nawet oddaje się swojej największej pasji.

- Już nie kuleję, więcej używam tej prawej ręki (...). Czuję wielką radość, wchodząc na mojego konia. W przyszłości chciałabym mieć swoją stajnię i agroturystykę - zdradziła dziewczynka.

Ważna misja warszawskiej Kliniki Budzik

Piętnastoletnia Jagoda to niejedyna pacjentka, która dzięki staraniom lekarzy i terapeutów z Kliniki Budzik wybudziła się ze śpiączki. Na przestrzeni ostatnich lat do placówki trafiło wiele dzieci. W tym miejscu warto podkreślić, że warszawski ośrodek powstał z inicjatywy fundacji "Akogo?", założonej przez aktorkę Ewę Błaszczyk.

- Takiego miejsca w wielu krajach europejskich w dalszym ciągu nie ma. My jesteśmy pewnego rodzaju wzorem dla innych. U nas tym narządem uszkodzonym, nad którym pracujemy, jest głowa (...). Ta praca polega właśnie na tym, żeby uruchomić te wszystkie funkcje, które są zaburzone - wyjaśnił Dyrektor Zarządzający Kliniki Budzik, dr Maciej Piróg.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Szymon Brózda

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN