klinika Budzik

  klinika Budzik

  Klinika Budzik powstała z myślą o niesieniu pomocy dzieciom i młodzieży. Lekarze i terapeuci z warszawskiej placówki dokładają wszelkich starań, by trafiający pod ich opiekę pacjenci wybudzili się ze śpiączki. Praca specjalistów niejednokrotnie zakończyła się sukcesem. Udowadnia to historia piętnastoletniej Jagody.

  Prace nad budową "Budzika dla dorosłych" - trwają. Oddanie kliniki planowane jest w 2022 r., czyli w 20. rocznicę założenia Fundacji "Akogo?". Natomiast sytuacja na rynku budowlanym mocno to utrudnia: wzrosły koszty, brakuje materiałów. Dlatego Ewa Błaszczyk, aktorka i prezes Fundacji "Akogo?"  w Dzień Dobry TVN zaapelowała o pomoc.

  Aktorka ma nadzieję, że na 20. rocznicę założenia fundacji "Akogo?", tj. w 2022 roku, klinika będzie już gotowa.

  Ewa Błaszczyk od 20 lat walczy o zdrowie swojej córki, Oli. W 2000 roku dziewczynka zapadła w śpiączkę, w której znajduje się do dziś. Są jednak dobre wiadomości - leczenie i rehabilitacja zaczynają przynosić efekty.

  W Budziku doszło do kolejnego cudu - ze śpiączki wybudzono 7-letnią Łucję. Dziewczynka zapadła w nią na skutek groźnego wypadku, do którego doszło w lipcu tego roku. W jakim była stanie, kiedy trafiła do kliniki? Jak wyglądał proces dochodzenia jej do zdrowia? Jak się teraz czuje? Warto dodać, że Łucja jest pięćdziesiątą osobą, która została wybudzona ze śpiączki w klinice Budzik. Gratulujemy!

  Klinika Budzik odniosła kolejny sukces. Właśnie wybudził się ze śpiączki 4-letni Antoś. Chłopiec zapadł w nią z powodu ciężkiego urazu mózgu, do którego doszło w wyniku potrącenia przez samochód. Jak się czuje Antoś? Sprawdził to reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.