Zdrowie

Cierpiała na bolesne miesiączki. Lekarze stwierdzili, że to seria poronień. Ich powodem była ciężka choroba

Zdrowie

Autor:
Daria
Pacańska
Źródło:
parenting.pl
Ginekolog

Fiona Williams swego czasu narzekała na bolesne miesiączki, które okazały się serią poronień. Ich powodem była poważna choroba. Lekarze uznali, że kobieta nigdy nie zostanie mamą. Mimo tej diagnozy urodziła troje dzieci.

Kobieta cierpiała na bezpłodność, ma troje dzieci

Fiona Williams postanowiła skorzystać z pomocy lekarza, kiedy borykała się z bardzo bolesnymi miesiączkami. Jak się okazało, były to poronienia. Według medyków ich przyczyną był zespół policystycznych jajników.

Ciążowe tematy dla młodej mamy

Jak stres wpływa na kobietę w ciąży i jej dziecko?
Jak stres wpływa na kobietę w ciąży i jej dziecko?Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Kobieta usłyszała także, że z powodu choroby nie będzie mogła mieć dzieci. Wiadomość ta bardzo ją przybiła. - Poszłam do lekarza, ponieważ myślałam, że mam depresję. Czułam się naprawdę przygnębiona - wyznała. Podczas wizyty w przychodni zrobiono jej m.in. test ciążowy, który - ku jej zdumieniu - wyszedł pozytywny.

Fiona Williams urodziła przez cesarskie cięcie. Po porodzie lekarze oznajmili jej, że nie będzie mogła mieć więcej dzieci, co także się nie sprawdziło, bo kobieta została mamą trójki pociech.

Zachorowała na nowotwór

Fiona Williams w ostatnim czasie narzekała na silny ból pleców i znowu miała bolesne miesiączki. Tym razem medycy zdiagnozowali u niej mięśniaka, czyli łagodną zmianę nowotworową, zbudowaną z komórek gładkich mięśnia macicy. Kobieta rozpoczęła leczenie, jednak miała wrażenie, że nie przynosi ono rezultatów. Kiedy w 2019 roku zaczęło boleć ją całe ciało, zdiagnozowano u niej fibromialgię, czyli przewlekłą chorobę reumatyczną, która obejmuje tkanki miękkie.

W 2021 roku badania pokazały, że w macicy Fiony pojawiły się kolejne mięśniaki. Biopsja wykazała także, że ma raka trzonu macicy (rak endometrium to czwarty pod względem zachorowań nowotwór złośliwy u kobiet). Przeprowadzono histerektomię, a dalsze leczenie musiało zostać zawieszone przez pandemię i fakt, że kobieta zachorowała na COVID-19.

Dzisiaj Fiona jest po operacji i chemioterapii. Przed wypadnięciem włosów zdecydowała się je zgolić, w czym pomogły jej dzieci. Teraz stara się edukować kobiety w sprawie badań profilaktycznych.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło: parenting.pl

Źródło zdjęcia głównego: Maria Kraynova/Getty Images

Pozostałe wiadomości