schizofrenia

  schizofrenia

  Lęk przed ludźmi to zaburzenie, które w psychologii i psychiatrii nazywane jest antropofobią. Zaburzenie to należy do fobii społecznych, czyli zaburzeń nerwicowych. Dla osób chorych jakiekolwiek spotkania towarzyskie czy rozmowy z innymi ludźmi powiązane są z chorobliwą nieśmiałością oraz panicznym lękiem.

  Wczoraj obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. Jak wygląda system opieki psychiatrycznej w Polsce? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dziennikarkę Katarzynę Szczerbowską, która jest osobą z doświadczeniem kryzysu psychicznego. U dziennikarki zdiagnozowano schizofrenię paranoidalną. Jak objawia się ta choroba? Jak można pomóc osobie chorej na schizofrenię? Czy to prawda, że z tej choroby się nie wychodzi?

  Gość Dzień Dobry TVN jasnowidzka Dorota Haładyn-Biel twierdzi, że uzdrawia drzewo genealogiczne, uwalnia od negatywnych energii, przepowiada przyszłości i uzdrawia osoby cierpiące na różne schorzenia. Jak wygląda praca z osobami, które do niej przychodzą? Dlaczego twierdzi, że schizofrenia jest opętaniem? Kto jest jej mistrzem? Czy ma dowody medyczne na to, że udało jej się kogoś wyleczyć? Czy udało jej się przekonać do siebie Dorotę Wellman i Marcina Prokopa?

  Dziennikarka Katarzyna Szczerbowska – spędziła pół roku w szpitalu psychiatrycznym na ul. Sobieskiego w Warszawie. Ma zdiagnozowaną schizofrenię paranoidalną. Wspólnie na oddziałach psychiatrycznych leżą pacjenci pasywni i aktywni. W studiu Dzień Dobry TVN dziennikarka opowiedziała o warunkach jakie panują w tym warszawskim szpitalu.

  Czy schizofrenię można oswoić? Jakie są pierwsze objawy choroby? Czy każdy może zachorować na schizofrenię? Czy z tej choroby można się wyleczyć? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z psychiatrą dr Anną Bortkiewicz.

  Samookaleczenia, przekleństwa i niechęć w stosunku do chorej na schizofrenię siostry to tylko niektóre z wad Natalii. Czy surowym rodzicom udało się przełamać bariery i pomóc Natalii zaakceptować własną siostrę?