problemy

  problemy

  Relacja z osobą uzależnioną bywa bardzo trudna. Często partnerzy mimo naszych chęci odrzucają oferowaną im pomoc, jednocześnie ściągając nas w dół. Jak znaleźć równowagę między uczuciem, a własnym zdrowiem psychicznym? Czy o taką miłość walczyć, a może dla własnego dobra lepiej odpuścić? O tym Nastazja Bloch rozmawiała z Ewą Zielony–Koryczan.

  Podobno nawet 1/3 Polek spodziewających się dziecka pali lub "popala" papierosy! Szacuje się, że rocznie w Polsce rodzi się około 100 tys. dzieci, które są narażone na kontakt z dymem papierosowym w okresie prenatalnym. Jak palenie papierosów w trakcie ciąży wpływa na nienarodzone dziecko? Czy toksyny zawarte w dymie przenikają do małego organizmu? Jakie skutki może to nieść ze sobą? W studiu Dzień Dobry TVN o tym jak dym oddziałuje na dr Małgorzata Gołkowska – pediatra, neonatolog: "Dzieci, których matki paliły w ciąży rodzą się przedwcześnie, z wadami układu sercowo-naczyniowego, układu kostnego. W późniejszym okresie mogą ujawniać się też choroby układu oddechowego np. astma".

  "Staram się nieustannie rozwijać i nie oglądać za siebie. Szukać inspiracji we własnej duszy i zawsze zaczynać tworzenie od nowa". Przy okazji jego koncertu w Gliwickiej Arenie z Arminem van Buurenem, najbardziej znanym producentem i wykonawcą muzyki trance na świecie spotkała się reporterka Dzień Dobry TVN Gabi Drzewiecka. Jak udaje mu się godzić intensywną karierę muzyczną z życiem rodzinnym. Co jest dla niego najważniejsze i o czym marzy? Co sądzi o używkach i problemach z jakimi borykają się muzycy? "Wiem, że wielu moich kolegów z tego świata boryka się dokładnie z takimi samymi problemami i uzależnieniami jak on (DJ Avicii)". Co jest dla niego odskocznią od tego typu problemów.

  Masz małe dziecko i planujesz urlop? Odważysz się zabrać pociechę na egzotyczną wycieczkę? Podróżnik Tomasz Michniewicz podpowiada, o czym warto pamiętać przed daleką podróżą. Jakie zagrożenia czekają na nasze dzieci w czasie wyjazdu? Na naszej kanapie gościliśmy również rodzinę Niewęgłowskich - ludzi kochających podróże, którzy nie zrezygnowali z nich nawet po pojawieniu się dziecka. Uważacie, że to dobry sposób na życie?

  O tym, jak dużym problemem wychowawczym może być zbytnia pobłażliwość rodzica wobec dziecka, rozmawialiśmy z psychologiem dziecięcym Aleksandrą Piotrowską i zmagającą się z efektami braku konsekwencji, samotną mamą, Anną Pisarzewską. Jak można poradzić sobie z taką sytuacją, nad czym musi popracować mama i jak może uzmysłowić dziecku konsekwencje jego postępowania?

  Posiadanie psychoterapeuty może w niektórych kręgach być traktowane jako wstydliwe. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi były: Dominika Jagiełło oraz Aleksandra Krzemińska, które wzięły udział w akcji „Mam terapeutę". Towarzyszyła im Joanna Gutral - współorganizatorka akcji. Jak wyglądają relacje z terapeutą i jak wygląda psychoterapia? Jakie relacje powinny łączyć pacjenta z terapeutą, a jakie absolutnie nie mogą? Jak wybrać psychoterapeutę i jak wygląda pierwsza z nim sesja?

  O przyczynach zaburzeń erekcji, u młodych mężczyzn, oraz o sposobach na samoakceptację i przełamanie nieśmiałości w intymnych sytuacjach rozmawialiśmy z dr. Andrzejem Depko.

  Dorastanie dziecka to dorastanie całej rodziny. Tak, jak w dziecku buzują hormony wywołujące najróżniejsze reakcje, tak w rodzicach zachowanie dziecka wzbudza przeróżne odczucia, z którymi nie zawsze umieją sobie poradzić. Jak postępować z buntującym się nastolatkiem? Psycholodzy lansują model bezstresowego wychowywania dzieci – czy sprawdza się to w praktyce? Jak karać nastolatka, który nie chce nas słuchać?