Technologia

Ukryte funkcje Snapchata. Która z nich cię zaskoczyła?

Technologia

Autor:
Sylwia
Wołoch
Hinterhaus Productions/Getty ImagesKobieta patrząca w telefon

Snapchat to aplikacja, której używamy od dawna. Posiada jednak funkcje, z których wielu użytkowników nie zdaje sobie sprawy. Sprawdź, czy znasz je wszystkie.

Snapchat – do czego służy?

Snapchat to aplikacja pozwalająca na wysyłanie zdjęć, wiadomości i filmów do innych użytkowników – głównie znajomych, można jednak także wysyłać je do obcych osób lub sprawiać, że będą widoczne publicznie w formie relacji. Wszystko, co wysyłamy, znika po określonym przez nas czasie – od 1 do 10 sekund. Do zdjęć możemy dodawać naklejki, filtry, napisy lub rysunki.

Snapchat ma także opcję mapy, na której możemy podglądać, gdzie znajdują się nasi znajomi, grania w minigry oraz zapisywania zdjęć w rolce aparatu lub w memories – czyli wewnętrznej chmurze. Większość z tych funkcji jest dostępna też na Instagramie i Facebooku, przez co Snap stracił w ostatnim czasie na popularności. Twórcy aplikacji nie poddają się jednak łatwo i tworzą nowe udoskonalenia, które mają zachęcić użytkowników do jej pobierania.

Nowe funkcje Snapchata

Snapchat stara się być aplikacją, która nie tylko umożliwi nam kontakt ze znajomymi i szybkie dzielenie się z nimi tym, co robimy i gdzie jesteśmy. Połączył się też z Shazam, dzięki któremu użytkownicy mogą rozpoznawać muzykę, która towarzyszy nam w autobusie, przymierzalni czy w innym miejscu. W tym celu wystarczy otworzyć aplikację i przytrzymać palec na ekranie do momentu, aż ukażą się szczegóły piosenki, którą "usłyszy" aplikacja.

Snap został także wyposażony w skaner kodów QR. Aby odczytać kod, wystarczy skierować na niego kamerę aparatu i przytrzymać palec na środku ekranu. Aplikacja zaprowadzi nas na odpowiednią stronę internetową lub wyświetli to, co jest zapisane w kodzie. W podobny sposób możemy zeskanować rośliny – jeżeli skierujemy na nie obiektyw aparatu i przytrzymamy ekran palcem, poznamy ich nazwę, inne zdjęcia oraz szczegóły. Używając tylko kamery, Snapchat rozpozna także rasy psów, marki samochodów, rozwiąże działania matematyczne i znajdzie informacje o produktach za pomocą kodów kreskowych.

Na podstawie skanowanej rzeczywistości aplikacja potrafi także dopasować filtr ze swojej bazy, który najbardziej przypomina to, co znajduje się w jego obiektywie. Posiadając tylko Snapchata możemy więc korzystać aż z siedmiu dodatkowych aplikacji.

Zobacz wideo: Aplikacje, które ułatwiają nam życie

Autor:Sylwia Wołoch

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Hinterhaus Productions/Getty Images

Pozostałe wiadomości