Styl życia

Podbiła Amerykę charytatywnym projektem. "Nic mnie tak nie cieszy, jak pomaganie innym"

Styl życia

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Michał Malinowski
Genialny pomysł Polki, który zmienia świat
Genialny pomysł Polki, który zmienia świat Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Monika Wiela spełnia amerykański sen poprzez niesienie pomocy potrzebującym. W ramach charytatywnego projektu zachęca ludzi do dzielenia się niepotrzebnymi ubraniami, butami czy zabawkami. W Dzień Dobry TVN założycielka Give Back Box opowiedziała o szczegółach wyjątkowej inicjatywy.

Give Back Box - oryginalny projekt charytatywny

Monika Wiela od 16 lat mieszka w Stanach Zjednoczonych i z godnym podziwu zaangażowaniem poświęca się misji niesienia pomocy potrzebującym. Ambitna Polka zmieniła oblicze sprzedaży wysyłkowej, a wszystko to za sprawą genialnego pomysłu. W ramach projektu Give Back Box nakłoniła klientów sklepów internetowych do tego, by przestali wyrzucać pudełka po zakupach. Zamiast tego mogą wypełnić kartony niepotrzebnymi ubraniami, butami czy zabawkami i odesłać je na adres organizacji charytatywnej. Co ciekawe, motywację do działania kobieta znalazła zupełnie przypadkiem.

- Mieszkałam w Chicago. Pewnego dnia szłam sobie ulicą i zobaczyłam bezdomnego mężczyznę, który siedział na ulicy i miał kartkę, na której było napisane: "Potrzebuję butów". Stanęłam jak wryta. To było takie uczucie, jakby ktoś mnie trzasnął w głowę - przyznała założycielka Give Back Box.

Monika Wiela o pomocy potrzebującym

Pomysł cieszy się wielką popularnością w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Wielkiej Brytanii. W najbliższym czasie Monika Wiela planuje podbić także rynek europejski. W tym miejscu warto podkreślić, że w samej Ameryce współpracuje z nią blisko 150 fundacji.

- Give Back Box otworzył mnie na coś takiego, czego nigdy się nie spodziewałam (...). To jest dla mnie w tej chwili pokarm dla duszy. Odkryłam, że nic mnie tak nie cieszy i nie wypełnia mojego życia, jak pomaganie innym - podsumowała autorka wyjątkowego projektu.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Michał Malinowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości