Styl życia

Młody rugbista skazany na sukces. "Po pierwszym treningu wiedziałem, że to będzie sport dla mnie"

Styl życia

Autor:
Daria
Pacańska
Młody rugbysta skazany na sukces
Młody rugbysta skazany na sukces Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Kacper Radaszewski jest młodym rugbistą, zawodnikiem Lechii Gdańsk. Ma zaledwie 12 lat, a już budzi postrach na boisku. Jego wielkim marzeniem jest zagranie w kadrze narodowej. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedział, jak rozpoczęła się przygoda z tym sportem.

Jak rozpoczęła się przygoda z rugby?

Kacper ma 185 cm wzrostu i waży 100 kg. Trenuje zaledwie od roku, ale idzie mu świetnie, dlatego wiąże swoją przyszłość waśnie z rugby.

- Kiedyś też trenowałem piłkę nożną, ale jak nadeszła ta pandemia nie było żadnego wolnego boiska i skończyły się treningi. Trener Michał Pietryk namawiał mnie na ten sport, na rugby. Postanowiłem przyjść na pierwszy trening i po pierwszym treningu wiedziałem, że to będzie sport dla mnie - powiedział Kacper.

Ten sport, przez cztery lata, trenował także jego tata, Przemysław Raduszewski.

Kacper chce zagrać w kadrze narodowej

Marzeniem Kacpra Radaszewskiego jest gra w kadrze narodowej. Rodzice bardzo mu kibicują, ale są też obawy, bo rugby to wymagający sport i bardzo kontaktowy.

- Na pewno boimy się o zdrowie i życie Kacpra. Teraz jest w swojej grupie wiekowej i ma przewagę i reszta się go boi, a więc o kontuzję jest mu trochę trudniej. Miał obtarcia, krew mu nieraz z wargi poleciała, ale na razie to są tylko takie kontuzje. Bardziej będziemy się martwić, jak już będzie w starszej grupie - powiedziała Patrycja Kowalewska, mama Kacpra.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości