Hobby

Te samochody poradzą sobie w każdych warunkach. Są małe, ale ich cena zwala z nóg

Hobby

Aktualizacja:

Co zrobić, kiedy nie stać nas na monster trucka lub inne wymarzone auto z górnej półki? Możemy je zbudować i sterować zdalnie. Sandra Frej od kilku lat popularyzuje swoje oryginalne hobby.

Sandra Frej o swojej motoryzacyjnej zajawce

W Dzień Dobry TVN lubimy gościć ludzi z pasją. Do tego grona z czystym sumieniem można zaliczyć Sandrę Frej. Kobieta zajmuje się składaniem modeli samochodów RC. Zdalnie sterowane auta nie stoją jednak na wystawach, a biorą udział w wyścigach.

- Zajawka wzięła się stąd, że Błażej z którym tworzymy projekt RCNennox, od 7-8 lat w tej chwili, zaczął oglądać filmy na YouTube, a oprócz tego chciał mieć duży samochód do driftu, ale z różnych względów nie mógł, więc najpierw zbudował mały i poszło - wspomina Sandra Frej.

Bardzo realistyczne modele samochodów są wyposażone w większość tych samych elementów, co ich większe pierwowzory, w tym amortyzatory i mosty. Brakuje jedynie silnika, ponieważ małe auta są zasilane elektryką.

Samochodowa pasja dla dużych i małych

Każdy, kto chciałby zacząć składać modele samochodów RC, musi liczyć się z tym, że ta pasja nie należy do najtańszych.

- Jeżeli chcemy zacząć i nie mamy w domu zupełnie nic, to jest to koszt około 2 tysięcy złotych. Natomiast jeśli wciągniemy się w to hobby i chcemy mieć coś naprawdę wyjątkowego, to na przykład ten model, kiedy kolega kupował go dwa lata temu, kosztował pięć tysięcy dolarów ze wszystkimi upgrade'ami. Dziś jest warty około ośmiu - tłumaczy pani Sandra.

O mini wersje aut trzeba dbać, tak jak o prawdziwe samochody. W grę wchodzą regularna wymiana opon czy nawet śrubek.

Pasjonaci modeli samochodów RC mogą rywalizować ze sobą na zawodach w całej Polsce. Najmłodsi zawodnicy mają trzy lata. Dodatkowo w stolicy organizowane są Warszawskie Spotkania Weekendowe otwarte również dla dych, którzy jeszcze nie posiadają własnych aut w wersji mini.

Sandra Frej pochwaliła się próbką swoich umiejętności. Jak samochód radzi sobie na torze przeszkód, który jest zrobiony z kamieniami? Zobacz materiał wideo.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Mateusz Łysiak

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości