Styl życia

5 noworocznych postanowień, których nie spełnisz i da ci to więcej szczęścia, niż się spodziewasz

Styl życia

Autor:
Adam
Barabasz
Postanowienia noworoczne

Kiedy sylwestrowa noc uleci niczym bąbelki z ostatniego kieliszka szampana, wielkie plany na 2022 rok ustąpią miejsca tym nieco mniejszym. Nie ma więc sensu rozpoczynać od rozczarowania i dokładać sobie roboty z przekładaniem postanowień noworocznych na poniedziałek. Zwłaszcza, że masz już na niego zaplanowane grudniowe porządki.

Postanowienia noworoczne

Wyobrażenia o tym, jacy będziemy w nowym roku, są niczym brokat zdobiący sztywnego koka z lakierowanych loczków. Szczypta splendoru, nieśmiały przebłysk fortuny, bogactwo tak nietrwałe, że zbywa je kubeł zimnej wody najczęściej wylany przez noworoczny poranek. Zamiast więc łudzić się, że nowy rok przyniesie nową ciebie, zaprzyjaźnij się ze starą wersją siebie. Nic lepszego cię w nowym roku nie spotka. Tymczasem sprawdź, co raczej nie wydarzy się w 2022 roku.

Odeszli w 2021

Odeszli w tym roku…
Odeszli w tym roku…Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Nowy rok, stary ja

Poznasz prawdziwą miłość

Z miłością jest trochę jak ze świętym Mikołajem - wielu się jej boi, a potem wszyscy przestają wierzyć. Jeżeli aktualnie nie jesteś Sarah Jessicą Parker występującą w "Seksie w wielkim mieście", to możesz mieć pewność, że desperackie poszukiwanie uczucia raczej nie przynosi dobrych skutków. Zamiast więc z pasją szukać akceptacji u innych, znajdź ją u siebie. Udany związek z własnym ja to kapitalny fundament przyszłych relacji. To może być też najlepszy seks w życiu. Oczywiście przy odrobinie wprawy.

Schudniesz

Zacznijmy od tego, że nie musisz. Jeśli podjadając czekoladki, słyszysz w głowie głos Ewy Chodakowskiej mówiącej "świetnie ci idzie", to trzymaj się tego jak zbawiennej poręczy. Nie zapominaj też o tym, że czekolada jest czarna, a czarny - jak wiadomo - wyszczupla. W każdym rozmiarze możesz prezentować się świetnie i wygląd nie ma z tym nic wspólnego.

Przestaniesz się spóźniać

To najgorsze, co możesz sobie zrobić. Ludzie przyzwyczają się, że przychodzisz punktualnie i będą tego od ciebie oczekiwać. Nic nie jest warte takiego ryzyka. Wystarczy spojrzeć na niektóre twarze, aby przekonać się, że walka z czasem jest bezcelowa. Zamiast więc walczyć w sprawie skazanej na porażkę, zajmij się tym, co naprawdę świetnie ci wychodzi, np. wymyślanie wymówek, dlaczego znowu nie udało się przyjść na czas. Kilka na pewno ci się przyda.

Będziesz mieć porządek

W papierach, głowie i życiu. Cała historia polega na tym, że gdyby łączyło cię ze sprzątaniem wyjątkowe uczucie, to od dawna bylibyście ze sobą szczęśliwi. Jeśli tak się nie stało, to może oznaczać tylko jedno - nie jesteście sobie pisani. A przeznaczania nie da się oszukać. Oczywiście można próbować, ale kino uczy nas, że kiepsko się na tym wychodzi.

Doskonale też pamiętasz sytuację z mijającego roku, kiedy gdzieś mniej więcej w połowie kwietnia okazało się, że na twojej ścianie wisi kalendarz z 2020. Choć wczesną wiosną poszukiwania tego z właściwa datą nie należą do najłatwiejszych, to warto sobie przypomnieć, że słońce przez ten cały czas wschodziło i zachodziło. I to, że sobie pewne rzeczy odpuścisz, naprawdę nie wstrzyma biegu dziejów.

Zaczniesz oszczędzać

I wtedy wchodzi inflacja, cała na biało niczym twarz, kiedy widzisz stan swojego konta. Jasne, że trochę już żyjesz na tym świecie i dobrze byłoby nie wmawiać sobie pod koniec miesiąca, że w zasadzie możesz przez tydzień jeść ziemniaki z kefirem, patrząc na nowe szpilki. Ale zastanów się, co sprawia ci największą frajdę i sięgaj po to. Bo grunt to się nie przejmować i mieć wygodne buty. Tylko tak można dojść naprawdę daleko.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: AleksandarNakic / Getty Images

Pozostałe wiadomości