Przepisy kulinarne

Jak szybko obrać jajko? Genialny trik z TikToka

Przepisy kulinarne

Autor:
Dominika
Czerniszewska

Jajka to nieodzowny element śniadań. Jednak obranie ugotowanego na twardo nieraz wymaga od nas cierpliwości i czasu, a jak wiadomo - rano nie mamy go zbyt dużo. Natomiast dzięki trikowi z TikToka obierzecie jajko w kilka sekund i to bez wysiłku. 

Gotowanie jajka na twardo i obieranie

Ugotowanie jajka na twardo nie zajmuje dużo czasu, wystarczy 8-10 minut od zagotowania wody. Natomiast schody pojawiają się później. Bo im jajko jest świeższe, tym trudniej i dłużej się je obiera. Wówczas odrywając skorupkę, bardzo często tracimy z nią część białka. To zmora każdej kucharki i kucharza, którzy chcą zaserwować ładnie obrane jajka na śniadanie swoim domownikom lub gościom.

Nic więc dziwnego, że patentów na obieranie jajek w sieci jest dość dużo. Natomiast jeśli dotychczasowe metody zawodziły warto wykorzystać sposób TiktTokerki, który jest hitem Internetu.

Jak szybko obrać jajko ugotowane na twardo? Hit z TikToka

Na zamieszonym nagraniu widzimy, jak internautka na początku czubkiem surowego jajka bardzo delikatnie uderza o kuchenny blat. Następnie wrzuca do wody, a po ugotowaniu wyciąga je z garnka za pomocą łyżki. W następnym kroku wykorzystuje pojemnik z pokrywką, który do połowy wypełnia zimną wodą. Wkłada do niego jajko, zamyka pojemnik i energicznie potrząsa. I tak skorupka sama odchodzi od jajka. Nie wierzycie? Zobaczcie sami:

@sendmarketingadshere

This one secret all chef's DON'T want you to know!!....lol jk it's just a boiled egg hack. #boiledegg #coming2america#lifehacks #cooking #eggs #hacks

♬ original sound - Stephen Prentiss

Zobacz też:

Zobacz wideo: Cała prawda o jajkach

Cała prawda o jajkach
Cała prawda o jajkach Źródło: Dzień Dobry TVN

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Anjelika Gretskaia/Getty Images

Pozostałe wiadomości