Podróże

Ameryka otwiera się na turystów. Jakie warunki trzeba spełnić, aby wjechać do USA?

Podróże

Autor:
Katarzyna
Oleksik
USA po 20 miesiącach otwiera się na turystów

Mimo że cały świat dalej walczy z pandemią, to kolejne kraje zaczynają otwierać się na turystów. Po 20 miesiącach przerwy niebawem będzie można polecieć m.in. do Stanów Zjednoczonych. Jednak, aby się tam dostać, trzeba spełnić pewne warunki. Jakie? O szczegółach opowiedział Jan Pachlowski, reporter TVN24.

USA otwierają się dla turystów

Pandemia sprawiła, że podróżowanie po świecie było bardzo mocno ograniczone. Mimo że koronawirus SARS-CoV-2 nadal stanowi poważne zagrożenie, kolejne kraje starają się wrócić do normalności i zaczynają otwierać się na turystów. Na taki ruch zdecydowały się m.in. Stany Zjednoczone. - Amerykańskie granice z powodu pandemii były zamknięte przez 20 miesięcy. Choć zaczynają się otwierać, to - aby wjechać do Stanów Zjednoczonych - trzeba spełnić określone warunki - podkreślał w Dzień Dobry TVN Jan Pachlowski, reporter TVN24.

Zezwolenie na wejście na amerykańskie terytorium otrzymają tylko te osoby, które są zaszczepione. - Trzeba posiadać zaświadczenie - w formie elektronicznej lub papierowej - które potwierdza, że jesteśmy zaszczepieni. Dodatkowo przed podróżą trzeba wykonać test na obecność koronawirusa, a linia lotnicza poprosi nas podanie adresu miejsca, w którym zamierzamy się zatrzymać - mówił reporter.

Jak do USA mogą podróżować dzieci?

Co ważne, specjalne zasady podróżowania obowiązują nie tylko dorosłych, ale także dzieci. - Dzieci poniżej dwóch lat nie muszą mieć wykonywanego testu. Będą go jednak potrzebowały starsze maluchy. Co ciekawe, osoby poniżej 18. roku życia, aby wjechać do USA, nie potrzebują szczepienia. Pod warunkiem, że podróżują w towarzystwie osoby dorosłej, która jest zaszczepiona - wyjaśniał Jan Pachlowski.

Warto pamiętać, że w każdym regionie USA obowiązują inne restrykcje i zasady podróżowania. - Północ jest bardziej restrykcyjna od południa. Dla przykładu w stanie Nowy Jork, jeśli nie pokażemy zaświadczenia, że jesteśmy zaszczepieni, nie pójdziemy na mecz koszykówki czy na koncert. Możemy mieć też problem ze zjedzeniem posiłku w restauracji. Zupełnie inaczej jest na Florydzie. Tam nie obowiązują żadne restrykcje - tłumaczył reporter TVN24.

Wszystkie niezbędne i aktualne informacje dotyczące podróżowania do USA można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości