Podróże

Dokąd pojechać na urlop w 2022 roku? "Nie musimy szukać przygody na drugim końcu świata"

Podróże

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Gdzie, jak i czym podróżować w 2022 roku?
Dzień Dobry TVNGdzie, jak i czym podróżować w 2022 roku?

Globalna pandemia koronawirusa znacząco wpłynęła na nasze podejście do podróży. Nieustanne zmiany w przepisach, liczne obostrzenia i czasochłonne kontrole na lotniskach to zaledwie część komplikacji, z którymi muszą zmagać się turyści. Istnieją jednak sposoby na to, by uniknąć stresu i cieszyć się zasłużonym wypoczynkiem. W Dzień Dobry TVN o sprawdzonej recepcie na udane wakacje i modnych kierunkach turystycznych opowiedziała dziennikarka, podróżniczka i blogerka, Patrycja Jaskot.

Na jakie kierunki turystyczne warto postawić w 2022 roku?

Podróże w czasach pandemii wymagają odpowiedniego przygotowania i nieustannego poszerzania wiedzy na temat obowiązujących obostrzeń. Nie dziwi więc fakt, że turyści poszukujący atrakcyjnych ofert, coraz częściej decydują się na destynacje, które pozwalają uniknąć niepotrzebnego stresu i komplikacji.

- Wybieramy te kierunki, do których możemy się udać, a niekoniecznie te, które nam się marzą - zauważyła Patrycja Jaskot, jednocześnie podkreślając, że sytuacja w branży turystycznej zmienia się bardzo dynamicznie. Dlatego w procesie planowania wyjazdu niebagatelną rolę odgrywa umiejętność wnikliwej obserwacji zmieniających się przepisów.

Doświadczona podróżniczka nie ma wątpliwości, że mimo licznych utrudnień miłośnicy zagranicznych wojaży wciąż mogą cieszyć się możliwością wypoczynku w egzotycznych rejonach świata. W sezonie zimowym na liście najbardziej popularnych kierunków turystycznych wyróżniają się Meksyk, Dominikana, Sri Lanka oraz Oman, który jak dotąd nie był szczególnie popularny wśród polskich turystów. Wszystko wskazuje na to, że w nadchodzących miesiącach dużym zainteresowaniem klientów biur podróży cieszyć się będą także Wyspy Kanaryjskie, Madera i Grecja. Nie oznacza to jednak, że Polacy powinni rezygnować z lokalnych atrakcji i skupiać swoją uwagę wyłącznie na dalekich kierunkach.

Podróże samolotem i nie tylko 

Słuchają się jej samoloty
Słuchają się jej samolotyDzień Dobry TVN
wideo 2/6

- Nie musimy szukać przygody na drugim końcu świata, bo możemy ją znaleźć w województwie obok, nad morzem, w górach - oceniła ekspertka. Dodała też, że ciekawą propozycją dla osób poszukujących spokoju mogą okazać się oddalone od miasta obiekty agroturystyczne.

Jak przygotować się do podróży w czasach pandemii?

Zdaniem doświadczonej podróżniczki, organizację zagranicznego wyjazdu najlepiej zlecić profesjonalistom. Pozwala to uniknąć wielu problemów, wynikających z dynamicznie zmieniającej się sytuacji pandemicznej.

Teraz najbezpieczniejszą opcją i taką, która oszczędza mnóstwo stresu i nerwów, jest korzystanie z biura 

Takie rozwiązanie pozwala jasno zrozumieć zmieniające się przepisy i liczne wymogi nakładane na podróżnych ze względu na pandemię. Jeśli decydujemy się podróżować na własną rękę, powinniśmy na bieżąco monitorować restrykcje w rejonie, do którego się wybieramy, ale i pozostawać w stałym kontakcie z wybranym przewoźnikiem.

- Musimy sprawdzić regulamin linii lotniczych i kraju, do którego wyjeżdżamy, nie tylko te zasady bezpośrednio na granicy - radziła nasza rozmówczyni.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości