Polska

Doskonała trasa na spływ kajakowy. "Grzechem jest nie wykąpać się we Wkrze"

Polska

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Diana Kautz
Spływ kajakowy rzeką Wkrą
Spływ kajakowy rzeką WkrąDzień Dobry TVN
wideo 2/7

Spływy kajakowe w sezonie letnim to popularny sposób spędzania czasu wolnego. W Polsce mamy do dyspozycji wiele tras. Jedne z najciekawszych to te na rzece Wkra, o czym w Dzień Dobry Wakacje przekonywała Maria Lipko-Kowalska ze Stowarzyszenia Nasza Wkra.

Spływy kajakowe Wkrą

Wkra jest prawym dopływem Narwi o długości przeszło 200 kilometrów. Co roku ochoczo przybywają nad nią kajakarze wybierający różne długości tras.

- Działdowo-Pomiechowo liczy 200 km, czyli możemy podzielić sobie spływ nawet na kilka dni. Możemy fajnie spędzić czas na polu namiotowym czy w gospodarstwie agroturystycznym. Ta baza gastronomiczna i noclegowa też nam tutaj sprzyja - tłumaczyła Maria Lipko-Kowalska w rozmowie z Dianą Kautz, reporterką Dzień Dobry Wakacje.

- Zaczynamy w Działdowie i po drodze mamy trzy rezerwaty przyrody: Dziektarzewo, Kępa Gołuska i Dolinę Wkry. Mamy też miejscowości takie jak Joniec, który jest fajnym początkiem krótkiego spływu, czyli na dzień na 8 godzin z rodziną, dziećmi. To niewymagająca trasa, bezpieczna, bardzo fajna - dodała rozmówczyni.

Jak podkreśliła, w rzece można śmiało pływać. - To jest grzech nie wykąpać się we Wkrze. Szczególnie, że jest bardzo przyjemna. Mamy chyba jedną z najczystszych rzek w Polsce - przyznała Maria Lipko-Kowalska.

Stowarzyszenie Nasza Wkra - działalność

Wkra doczekała się wielu miłośników. Powstało nawet Stowarzyszenie Nasza Wkra, które dba o rzekę, propaguje ekologię oraz zdrowy styl życia.

- Nasze stowarzyszenie zrzesza sympatyków i opiekunów malowniczej rzeki Wkry. (...) Liczy ok. 40 członków. Naszym głównym celem jest opieka nad rzeką. Przygotować ją dla wszystkich chętnych do pływania kajakami - wyjaśniła Maria Lipko-Kowalska ze Stowarzyszenia Nasza Wkra.

Stowarzyszenie organizuje przeróżne akcje. Jedną z nich jest sprzątanie rzeki.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry Wakacje i Dzień Dobry TVN znajdziesz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Diana Kautz

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości